به مناسبت هفته ملی مهارت ؛

کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار در بندرعباس افتتاح شد

هرمزگان/ کلمه نیوز-به مناسبت هفته ملی مهارت ؛کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار با حضور مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان ،سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و نایب رییس اول اتاق اصناف مرکز استان در بندرعباس به بهره برداری رسید.

نرگس منتظری تختی ضمن تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال گفت : امیدواریم با تلفیق علم و مهارت و ایجاد چنین کارگاههایی که آموزش در مجیط کار و تولید انجام می شود باشیم .

وی افزود : اصناف نیازهای پوشاک استان را به تولیدکننده های استان اعلام کنند چرا که می بینیم استان این ظرفیت را دارد که پوشاک مورد نیاز مدارس ، ادارات ، بیمارستانها و مشاغل مختلف را تولید کند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت :تعداد ۱۷نفر در تولیدی صنعتی کوثر با نام تجاری کوام اشتغال یافته اندکه بالغ بر یک میلیارد تومان نیز هزینه تجهیز و بهسازی شده است . نیروهای این کارگاه با آموزش در آموزشگاههای فنی و حرفه ای توانمند شده اند.

رضا علیزاده اذعان کرد:آموزش در محیط واقعی کار از طرح های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که کارگاههای تولیدی و بنگاههای اقتصادی می توانند در یک قرارداد سه طرفه بین مراکز آموزش فنی و حرفه ای  و مهارت آموز ،بصورت  استاد شاگردی کارآموز بپذیرند.کارآموزان در این بنگاههای اقتصادی بیمه حوادث می شوند .

وی اظهار کرد: برای تعداد ۲۹۳ واحد صنفی از طرف این اداره کل مچوز صادر شده است که در سه ماهه امسال ۲۲۰ نفر و یکساله ۱۴۰۰تعداد ۶۳۵ نفر هرمزگانی در محیط واقهی کار مهارت کسب کرده اند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اضافه کرد :در پادگان ها تعداد ۵۵۵  و زندان ها نیز ۱۲ واحد پذیرنده کارآموز در محیط واقعی دارای مجوز می باشند.سه ماهه ۱۴۰۱ تعداد ۱۴۲۷ نفر و یکساله ۱۴۰۰ تعداد ۳۶۱۵ نفر در این وحدها مهارت آموخته اند.

مسعود محمد شاهی نایب رییس اول اتاق اصناف استان نیز در ادامه گفت :  امیدواریم واحد های صنفی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کنار هم به اشتغال و تولید با کیفیت در استان همگام باشند.

انتهای پیام/