تلاش می‌کنیم تا مجتمع بیمارستانی مهدی کلینیک تا دهه فجر به بهره‌برداری کامل برسد

به گزارش ایسنا، محسن منصوری صبح امروز در جریان بازدید از پروژه بیمارستانی مهدی کلینیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه هزار تختخوابی است که بنای آن توسط خیرین گذاشته شد. حدود ۳۰ درصد از افرادی که در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان حضور دارند، به نوعی بخشی از آموزش آنها در این مجمتع […]

به گزارش ایسنا، محسن منصوری صبح امروز در جریان بازدید از پروژه بیمارستانی مهدی کلینیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه هزار تختخوابی است که بنای آن توسط خیرین گذاشته شد. حدود ۳۰ درصد از افرادی که در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان حضور دارند، به نوعی بخشی از آموزش آنها در این مجمتع خواهد بود. این پروژه وقتی تکمیل شود، ظرفیت هزار تخت بیمارستانی  به ظرفیت شبکه بهداشت و درمان و وزارت بهداشت اضافه می شود.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت بهداشت هم اقدامات بسیار خوبی از سال گذشته و دولت سیزدهم آغاز کرده و این اقدامات سرعت گرفته است. پنجشنبه گذشته در ایلام یک بیمارستان۳۶۷ تخت خوابی ممتاز و در تراز بین المللی بازدید داشتیم  که ۱۰۰ تخت خواب اول آن به بهره برداری رسید.

معاون اجرایی رییس جمهور خاطرنشان کرد: از مجموعه هزار تخت خوابی این بیمارستان که در این مجتمع فعال خواهد شد، در گام اول ۱۰۰ تخت بیمارستانی به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع کرده اند و هفته به هفته ان‌شاءالله این ظرفیت به مرور تکمیل می شود و هدف‌گذاری شده تا در دهه فجر به بهره برداری کامل برسد. برای اینکه این طرح با سرعت بیشتری دنبال شود، در مصوبات سفر رییس جمهور به استان تهران این پروژه به عنوان طرح نیمه تمام در فهرست مصوبات درج شد. در مجموع۴۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به این سفر اختصاص داده شود و بعد از این بازدید، به تدریج این بودجه تخصیص داده می شود. این اعتبارات در ابنیه بیمارستان هزینه می شود. با تزریق منابع این طرح کامل می شود.

منصوری همچنین با بیان اینکه این طرح برای ما اهمیت ویژه ای دارد زیرا سیاق این مجمتع به شکلی است که شاید عموما مردمی که از نظر اقتصادی در سطوح متوسط هستند و همچنین مردم از استان های کم برخوردار از این امکان استفاده می کنند و ما هم تمام قد حمایت می کنیم تا تمام فازها به بهره برداری برسد.

وی در پایان درباره اهمیت بازدیدهای میدانی برای پیشبرد طرح ها، گفت: سبک و سلوک دولت سیزدهم کار میدانی و جهادی است. نظر رییس جمهور این است که به جای پشت میزنشینی و مدیریت کارتابلی، در میدان مسایل را بررسی کنیم. اینکه ما از نزدیک مسایل را بررسی کنیم، حتما گره گشا و موثر خواهد بود تا بر مبنای صرف گزارش ها بخواهیم اقدام کنیم. اعضای هیات دولت به صورت مستمر و هفته ای یکبار یا گاهی دو  یا سه بار بازدیدهای موثری دارند. امروز که اینجا هستیم، رییس جمهور در مجموعه وزارت بهداشت  نظارت ستادی خود را که به صورت هفته ای است، برگزار می کنند.

انتهای پیام