در استان مرکزی صورت گرفت؛

رئیس جدید ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی معارفه شد

مرکزی-کلمه نیوز-در مراسمی با حضور مهندس نامجو جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور، رحیم غلامی به عنوان رئیس جدید ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی معرفی شد و از زحمات و خدمات مهندس مهدی زندیه وکیلی رئیس پیشین و مظفر صفریان جانشین این ستاد تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم که مهندس افضلی معاون فرهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ، معاونان امور استان‌ها و بازرسی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور و جمعی از مسئولان ستادهای شهرستانی استان مرکزی نیز حضور داشتند، جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی به ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد طی دوسال گذشته پرداخت و گفت: این ستاد طی دوسال گذشته رتبه هفتم کشور در جذب نذورات مردمی به امر مقدس توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه را از آن خود کرده است.

مظفر صفریان افزود: در ۸ ماهانه منتهی به پایان آبانماه امسال نیز مردم استان مرکزی بالغ بر دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به این نذر کرده‌اند و پروژه ستون‌های سنگی صحن عقیله بنی هاشم در حرم اباعبدالله الحسین(ع) و نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان (عج) در سامرا در حال پیگیری و انجام است‌.

وی همچنین از فعالیت ۷۴ موکب استان مرکزی در داخل کشور و اعتاب مقدسه در ایام برگزاری آیین پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و با تقدیر از نقش آفرینی همه موکبداران و خادمان حسینی در این آیین عبادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، گفت: بر پایه بررسی‌ها و گزارش‌های موجود، عملکرد استان مرکزی در این عرصه مهم نیز مطلوب ارزیابی شده است.

جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور نیز در این آیین با تقدیر از خدمات و تلاش‌های مهندس زندیه وکیلی رئیس پیشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی و مظفر صفریان جانشین این ستاد، گفت: استان مرکزی جایگاه ویژه‌ای در امر توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه دارد و امیدواریم در دوره مدیریتی جدید نیز این جایگاه حفظ و تقویت شود.

مهندس نامجو در ادامه سخنان خود از اخلاص به عنوان رمز موفقیت در فعالیت‌های دینی و به ویژه فعالیت‌های مرتبط با فرهنگ عاشورا و گفتمان حسینی یاد کرد و افزود: خدمت در ستادهای توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه، فرصت مغتنم و سعادتی است که نصیب خادمان حسینی شده است و امیدواریم بتوانیم حداکثر بهره‌گیری معنوی را از این فرصت مغتنم داشته باشیم.

وی از برنامه محوری به عنوان رویکرد جدید ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات یاد کرد و خاطرنشان ساخت: فعالیت‌های این ستاد در ۱۴ محور و ۱۵۰ برنامه کاربردی ساماندهی شده است.

معاون فرهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور نیز از شبکه‌سازی و تقویت ارتباط با اقشار مختلف مردم به عنوان محور اصلی فعالیت‌های فرهنگی این ستاد یاد کرد و گفت: کلیه فعالیت‌های ستاد، مردم محور و مردم پایه است.

افضلی افزود: در سال جاری ۹۰۰ نفر از خادمان فعال در ستادهای استانی از پروژه‌های اجرا شده و در حال اجرای ستاد در اعتاب مقدسه بازدید خواهند کرد و این رقم در سال آینده به دوبرابر افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نیز در این آیین طی سخنانی خدمت در ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) را افتخاری معنوی عنوان کرد و با اشاره به این که زیارت کربلا از آرزوهای شهدا بود، خاطرنشان کرد: با همت سردار دلها شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی مسیر درخشان توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه پیش روی مردم ولایتمدار ایران اسلامی گشوده شده است و همه باید قدردان این فرصت به عنوان یک توفیق الهی باشیم.

رحیم غلامی افزود: استفاده از ظرفیت‌های بی بدیل موکب‌ها در خدمات‌رسانی به مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و حفظ و تقویت آرمان‌های انقلاب اسلامی و نیز تقویت وحدت و انسجام اجتماعی به عنوان یکی از رویکردهای مهم ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.

گفتنی است مسئولان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در دیدارهای جداگانه‌ای با آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و آقای مخلص الائمه استاندار مرکزی، در خصوص توسعه فعالیت‌های این ستاد در این استان به تبادل نظر پرداختند.