میزبانی ستاره خلیج فارس از شانزدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه کار و تلاش هرمزگان

هرمزگان/ کلمه نیوز-شانزدهمین دوره مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش هرمزگان با حضور مسئولان فرهنگی و قرآنی استان به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.

شانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان (کارگران و خانواده‌های ایشان که شامل همسر و فرزندانی که سن آن‌ها بین ۱۸ تا ۲۵ سال است) در راستای بسط و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ قرآنی با حمایت شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در ۵ رشته قرائت تحقیق، مفاهیم جلد ۲۶ تفسیر نمونه ، حفظ ۲۰ جزء و حفظ ۱۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم در مسجد النبی و سالن همایش‌های پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در این مراسم عنوان کرد : سوخت‌ رسانی کشور با تلاش شبانه‌ روزی کارکنان این مجموعه در حال انجام است. کمبود سوخت می‌تواند بسیار بحران‌زا باشد و خدا را شاکریم که در خصوص تأمین سوخت کشور هیچ مشکلی نداریم. ۴۰ درصد این سوخت در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تأمین می‌شود.

علیرضا جعفرپور تصریح کرد : بسیار تأسف می‌خورم که چرا بسیاری از افراد از قرآن دور شده‌اند و این در حالی است که این کتاب آسمانی دوای دردهای بشر است. امروز انسان از درون خود غافل و درگیر امراض مختلف روحی و روانی شده که تنها دوای آن قرآن است.

وی گفت : متولیان امر باید در این زمینه چاره‌ای بیندیشند ، چرا که کلید حل مشکلات فرهنگی امروز جامعه در کلام نورانی و روح‌ بخش قرآن است. ان‌شاءالله همه ما آن‌طور که شایسته است از قرآن و درس‌های آن استفاده کنیم.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در مراسم افتتاحیه این مسابقات ، اظهار کرد : قرآن کتاب آفرینش ، پیمایش بشریت و نور هدایت ما در دنیا و آخرت است. برگزاری این مسابقات تنها یک تکلیف اداری نیست و امیدواریم بتوانیم فراتر از این عمل کرده و برگزاری جلسات قرآنی را به صورت رویه‌ای ثابت در کارخانجات در دستور کار قرار دهیم.

سید جواد نصرتی علمداری تصریح کرد : امروز که تمام تلاش دشمن این است که تمامی واحدهای تولیدی را فلج کند، اگر بتوانیم قرآن را در این واحدها جاری کنیم بسیار تأثیرگذار خواهد بود و نقشه‌های دشمن، نقش بر آب خواهد شد.

گفتنی است ، در پایان این مسابقات که با حضور ۱۳۰ نفر از برادران و خواهران جامعه کار و تلاش استان هرمزگان برگزار شد ، برگزیدگان در رشته های مفاهیم قرآن ، قرائت ، تحقیق و حفظ قرآن کریم معرفی شدند که به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه یافتند.

انتهای پیام/