کشف جسد مرد میانسال در بیابان‌های ورامین

گروه حوادث: نهم دی‌ماه امسال، زن میانسالی به شعبه دهم دادسرای امور جنایی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل بازپرس حمیدرضا رستمی قرار گرفت، گفت: برادرم در خانه‌اش در خیابان کارگر تنها زندگی می‌کرد. گاهی اوقات به صورت تلفنی با او ارتباط برقرار می‌کردم، اما چند روزی می‌شود که تلفن همراهش خاموش و ناپدید شده […]

گروه حوادث: نهم دی‌ماه امسال، زن میانسالی به شعبه دهم دادسرای امور جنایی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل بازپرس حمیدرضا رستمی قرار گرفت، گفت: برادرم در خانه‌اش در خیابان کارگر تنها زندگی می‌کرد. گاهی اوقات به صورت تلفنی با او ارتباط برقرار می‌کردم، اما چند روزی می‌شود که تلفن همراهش خاموش و ناپدید شده است.

به گزارش هفت صبح، پس از اظهارات این زن، تیمی از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و پای در خانه فرد گمشده در خیابان کارگر گذاشتند که در نخستین گام یکی از همسایگان را هدف تحقیق قرار دادند. رفت‌وآمد مشکوک زن و مرد جوان راز جنایت را فاش کرد. یکی از همسایه‌ها به تیم تحقیق گفت: چند وقتی می‌شود که مرد میانسال را در ساختمان ندیده‌ام، اما زن و مرد جوان ناشناسی رفت وآمد‌های مشکوکی به این خانه داشتند حتی مقداری از وسایل خانه هم از آپارتمان خارج کردند.

 

طراحی نقشه قتل مرد سالمند
بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی کلید زده شد و کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی هویت این زن و مرد جوان را شناسایی کردند که بررسی‌های بیشتر نیز نشان می‌داد این دو نفر به صورت مخفیانه از خانه‌های خود فرار کردند و به خانه مرد میانسال پناه بردند. کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی که در جریان تحقیقات میدانی متوجه وجود دوربین‌های مداربسته در ساختمان شده بودند، فیلم‌های آن را هدف بازبینی قرار دادند و لحظه به لحظه تردد این زن و مرد جوان را در ساختمان مشاهده کردند.

در ادامه این زن و مرد جوان بازداشت شدند. مرد جوان که در بازجویی‌ها ابتدا منکر هرگونه تردد مشکوک به خانه مرد میانسال بود، پس از مشاهده فیلم دوربین‌های مداربسته، در جریان تحقیقات به کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی گفت: با دختر مورد علاقه‌ام قرار گذاشتیم تا یک زندگی مشترک تشکیل دهیم که به خاطر این موضوع مخفیانه از خانه‌های پدری خود فرار کردیم.

اعتراف به قتل مرد میانسال توسط دختر و پسر فراری
متهم ردیف اول پرونده ادامه داد: این مرد میانسال دوست پدرم بود و به‌خاطر اینکه تنها زندگی می‌کرد بعد از فرار به خانه او پناه بردیم؛ هنگامی که خانه و زندگی مرد میانسال را دیدم با دختر مورد علاقه‌ام نقشه کشیدیم او را به خاطر سرقت اموالش به قتل برسانیم.

کشف جسد در بیابان
این مرد جوان گفت: صبح روز حادثه هنگامی که مقتول در اتاقش خوابیده بود با همدستی دختر جوان او را در تختخوابش خفه کردیم و به قتل رساندیم! سپس جسد مقتول را با یک ماشین به بیابان‌های جواد آباد ورامین بردیم و جسد را در آنجا رها کردیم.

کشف جسد و اظهارات ضد و نقیض متهمان
با اعتراف صریح متهمان به قتل مرد میانسال تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تحقیقات را در رابطه با این پرونده در دستور کار خود قرار دادند و به همراه تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی راهی بیابان‌های جواد آباد ورامین شدند. تیم بررسی صحنه جرم پس از تجسس در بیابان‌ها موفق به کشف جسد مرد میانسال در زیر خاک شدند و جسد را با دستور بازپرس پرونده برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل کردند.همچنین متهم در اظهارات خود اعترافات جدیدی را به زبان آورده و ادعا کرده به تنهایی مرد میانسال را به قتل رسانده و دختر فراری در این جنایت هولناک نقشی نداشته است. بنا بر این گزارش، با دستور بازپرس رستمی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.