سورپرایزهای قلعه‌نویی در تیم ملی؛ خط خورده‌ها و چهره‌های جدید

لیست جدید تیم ملی برای مسابقات کافا (مسابقات منطقه آسیای مرکزی) نسبت به اردوی این تیم در نوروز ۱۴۰۲ تغییرات زیادی داشته که عمده ترین آن، خط خوردن کاپیتان استقلال و ستاره خط هافبک پرسپولیس بوده است.

به گزارش ایسنا، لیست ۲۵ نفره تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد که تفاوت زیادی در این لیست نسبت به اردوی شاگردان قلعه‌نویی در نوروز ۱۴۰۲ دیده می‌شود. بازیکنانی مثل میلاد سرلک و شهریار مغانلو با وجود درخشش در لیگ، به این اردو دعوت نشدند و بازیکنانی مثل مهدی قایدی و شهاب زاهدی به لیست تیم ملی برگشته‌اند.

بیشتر بخوانید

خط خوردن آقای گل

نسبت به اردوی قبلی، غیبت آقای گل این فصل لیگ برتر عجیب است و به نظر می‌رسد عملکرد نه چندان خوب مغانلو در دو دیدار دوستانه برابر روسیه و کنیا باعث شده مغانلو با وجود تصاحب کفش طلای فوتبال ایران، از پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی محروم می‌شود.

سورپرایزهای قلعه‌نویی در تیم ملی؛ خط خورده‌ها و چهره‌ها جدید

مهری به جای سرلک

میلاد سرلک و سید حسین حسینی دیگر غایبان لیست جدید تیم ملی برای مسابقات کافا هستند که غیبت آن‌ها نیز احتمالا با حرف و حدیث‌هایی همراه خواهد بود. سرلک توانسته بود با پرسپولیس سه گانه بگیرد و حسین حسینی نیز نتوانست در رقابت با پورحمیدی و نیازمند خودی نشان دهد و در لیست تیم ملی قرار نگرفت.

دست رد قلعه‌نویی به سینه قلی‌زاده

محمدحسین اسلامی، رضا شکاری، علی قلی‌زاده، سیدمهدی حسینی، میلاد زکی‌پور، عارف آقاسی، محمد امین حزباوی و آرمین سهرابیان دیگر بازیکنانی هستند که نسبت به اردوی عید و دو دیدار دوستانه برابر کنیا و روسیه از لیست تیم ملی خط خوردند.

بازگشت قایدی و پورعلی‌گنجی پس از درخشش در لیگ

یکی از اساسی‌ترین تغییرات لیست اعلام شده سرمربی تیم ملی، بازگشت قایدی بعد از مدت‌ها به تیم ملی است. امیر قلعه‌نویی پس از درخشش مهاجم قرضی استقلال در این تیم، مجاب شد تا این ستاره ریزنقش را بار دیگر به تیم ملی دعوت کند و او فرصت پوشیدن پیراهن ایران را داشته باشد. همچنین مرتضی پورعلی‌گنجی نیز دیگر ستاره‌ای بود که با درخشش در ترکیب پرسپولیس به لیست تیم ملی بازگشت.

مجید حسینی و شهاب زاهدی دیگر بازیکنانی هستند که با صلاح‌دید قلعه‌نویی به لیست تیم ملی بازگشتند و در مسابقات کافا به میدان خواهند رفت.

سورپرایزهای قلعه‌نویی در تیم ملی؛ خط خورده‌ها و چهره‌ها جدید

تازه‌واردهای تیم ملی

سعید مهری و علی علیزاده، دو تازه وارد لیست تیم ملی ایران هستند که این فرصت را دارند تا برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را بر تن کنند. هافبک استقلال با حضور ساپینتو روی نیمکت این تیم، توانست جان تازه‌ای به خطا هافبک آبی‌ها ببخشد و این فرصت را پیدا کند تا برای تیم ملی فوتبال ایران نیز بازی کند.

با وجود نتایج نامناسب گل‌گهر بعد از جدایی، امیر قلعه‌نویی از شاگرد خودش یعنی علی علیزاده برای حضور در تیم ملی دعوت کرد تا این بازیکن هم برای نخستین بار شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد.

۱۲ بازیکن از مینی کمپ جان سالم به در نبردند

پیش از اعلام شدن لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی برای مسابقات کافا، مینی کمپی در محل تمرین تیم‌های ملی برگزار شد و امیر قلعه‌نویی پس از ارزیابی بازیکنان دعوت شده از لیگ داخلی، روی نام ۱۲ بازبکن خط قرمز کشید.

محمدرضا اخباری، محمد نادری، احسان حسینی، محمد دانشگر، عارف آقاسی، امیرمهدی جانملکی، مهدی تیکدری، غلامرضا ثابت ایمانی، مهران احمدی، محمدجواد محمدی، مهدی ممی‌زاده، محمد قنبری و محمدرضا آزادی بازیکنانی بودند که نتوانستند در مینی کمپ نظر امیر قلعه‌نویی را برای ماندن در اردوی تیم ملی جلب کنند.

فهرست نهایی تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند- پیام نیازمند- حسین پورحمیدی- وحید امیری- احسان حاج صفی- مرتضی پورعلی‌گنجی- مجید حسینی- حسین کنعانی زادگان- صادق محرمی- رامین رضاییان- سعید عزت اللهی- روزبه چشمی- محمد کریمی- امید نورافکن- سعید مهری-مهدی ترابی- مهدی قایدی – امیرحسین حسین‌زاده- مهدی طارمی- علیرضا جهانبخش- محمد محبی- رضا اسدی- علیرضا علیزاده- شهاب زاهدی و سردار آزمون.

آماده برای حضور در کافا

مسابقات کافا که قرار است به زودی در کشور قرقیزستان برگزار شود، در گروه اول که در تاشکند برگزار می‌شود، تیم‌های ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و عمان حضور دارند. در گروه دوم به میزبانی بیشکک تیم‌های قرقیزستان، ایران و افغانستان همگروه هستند.

طبق تقویم این رقابت‌ها ایران ۲۳ و ۲۶ خرداد به ترتیب به مصاف افغانستان و قرقیزستان می‌رود.

تیم‌های اول هر گروه راهی فینال می‌شوند و دیدار رده بندی هم بین تیم‌های دوم هر گروه برگزار خواهد شد. این دیدارها برای روز ۳۰ خرداد پیش بینی شده است.

سورپرایزهای قلعه‌نویی در تیم ملی؛ خط خورده‌ها و چهره‌ها جدید

انتهای پیام