مدیرکل استاندارد استان مرکزی:

۹۰ درصد برنامه تکلیفی برای بازرسی از شرکت ایرالکو انجام شد

مرکزی-کلمه نیوز-دو هزار و ۶۱۹ بازرسی، چهار هزار و ۳۱۳ مورد نمونه برداری و چهار هزار و ۴۵۴ آزمون در مدت یک‌سال گذشته از محصولات تولیدی استان انجام شده‌است.

سید سعید میرنظامی امروز در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن روز ملی استاندارد، افزود: برخی مشکلات زیست محیطی در این شرکت وجود دارد که مربوط به یک روز و یک ماه نیست، بلکه مربوط به تاخیر در اجرای مصوبات طرح آلودگی هوا در سال‌های گذشته‌ است و باعث شده تا بخش زیادی از بازرسی‌ها از این شرکت صورت گیرد.

وی ابراز کرد: واحد آندسازی شرکت ایرالکو باید از محل کنونی به خیرآباد اراک منتقل شود که این مهم با تاخیر انجام شده و با توجه به پیشرفت طرح، انتقال این واحد در آینده نزدیک، دور از انتظار است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی اظهار کرد: اداره‌کل استاندارد استان مرکزی در راستای رسیدگی به تجهیزات تفریحی استان نیز چند گام را تعریف کرده و در گام نخست رفع مشکل تجهیزات تفریحی بحرانی را در دستور کار خود قرار داده و اکنون هیچگونه تجهیزات تفریحی بحرانی در استان وجود ندارد.

میرنظامی ادامه داد: یک شرکت لبنی شهرستان اراک، شیرکم چرب را با برچسب شیر پرچرب به بازار عرضه می‌کرد که اداره‌کل استاندارد استان در این حوزه ورود کرد و در راستای حمایت از مصرف کنندگان، تا سرانجام رسیدن نتیجه این مهم را پیگیری می‌کند.

وی بیان کرد: دو هزار و ۶۱۹ بازرسی، چهار هزار و ۳۱۳ مورد نمونه برداری و چهار هزار و ۴۵۴ آزمون در مدت یک‌سال گذشته از محصولات تولیدی استان انجام شده‌است.

میرنظامی گفت: سازمان استاندارد تنها مرجع صدور نشان حلال در کشور است و در مدت یکسال گذشته، ۱۱۹ بازرسی از واحدهای متقاضی دریافت این نشان انجام شده و ۶۰ نشان صادر و بقیه در دست بررسی‌است.