فرمانده انتظامی استان مرکزی:

ارتقاء سطح کیفی آموزش های مهارتی مهمترین هدف مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه

مرکزی-کلمه نیوز- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: ارتقاء سطح کیفی آموزش های مهارتی از طریق الگو های برتر مهمترین هدف مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه است.

سردار هادی رفیعی کیا با اشاره به تلاش در راستای استانداردسازی آموزش ها و تجهیزات آموزشی افزود: اهتمام در ارتقاء سطح کیفی آموزش های مهارتی از طریق الگوهای برتر مهمترین هدف مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به شمار می رود.

وی در تشریح جزئیات این خبر با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه بیان داشت: شناسایی، استعدادیابی و انتخاب افراد ماهر از بین کارکنان وظیفه، بهره گیری از مهارت های برتر در امر خدمت سربازی دوره ضرورت، افزایش جذابیت دوره خدمت ضرورت، افزایش انگیزه و خلاقیت و بروز استعدادها در کارکنان وظیفه دارای مهارت، ترویج و تقویت فرهنگ مهارت آموزی در نیروهای مسلح، ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها و افزایش اشتغال در بین کارکنان وظیفه از اهداف این دوره از مسابقات است.

سردار رفیعی کیا با بیان اینکه این مسابقات با محوریت قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در ۱۵ رشته مهارتی و در ۴ مرحله شهرستانی، استانی، سازمانی و کشوری برگزار می شود افزود: در مرحله شهرستانی براساس خوداظهاری کارکنان وظیفه دارای مهارت، آزمایش های لازم توسط داوران انجام می شود و یک نفر برتر در هر رشته به مرحله استانی راه پیدا می کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تأکید بر اینکه تمامی کارکنان وظیفه که دارای مهارت هستند پس از ثبت نام در مراحل شهرستانی و استانی و کسب رتبه‌های برتر، به اردوی آماده سازی مسابقات سازمانی اعزام خواهند شد، افزود: انتخاب این افراد پس از اخذ آزمون کتبی و انجام مصاحبه صورت می پذیرد.

وی از برگزاری این دوره از مسابقات به شکل عملی و پروژه‌ محور خبر داد و اظهار داشت: سه نفر از برترین افراد در هر رشته مهارتی از ارگان‌های مختلف نیروهای مسلح به اردوی کشوری اعزام می‌شوند.

سردار رفیعی کیا در پایان ابراز کرد: سه نفر از کارکنان وظیفه و فرماندهان و مسئولان برتر در رشته‌های مختلف مهارتی در مراحل سازمانی و کشوری مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.