۱۵ گروه نمایشی در سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان  به رقابت می پردازند

هرمزگان/ کلمه نیوز-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  با بیان اینکه امسال 20 گروه نمایش متقاضی حضور در سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان بودندگفت : در پایان 15 گروه در دو بخش صحنه ای و میدانی از 30 آبان تا 2 آذرماه به رقابت خواهند پرداخت.

اسمعیل جهانگیری در جمع خبرنگاران استان افزود: وجه تمایز جشنواره امسال با سالهای گذشته، بخش خیابانی است که برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری جشنواره استانی، این بخش اضافه شده و ۷ اثر نمایشی در نقاط مختلف شهر بندرعباس برای عموم، اجرا خواهند داشت.

وی بیان کرد: نمایش های صحنه ای در دو سالن پلاتو آفتاب و فرهنگسرای طوبی و نمایش های خیابانی در نقاط مختلف شهر بندرعباس از جمله بوستان غدیر، پارک آبی آزاد شهر، محوطه فرهنگسرای طوبی و چهار راه برق برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  در ادامه به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و بیان داشت: در هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه کتاب در شهرستان های بندرخمیر، بندرلنگه و میناب دایر شده است که تا ۳۰ آبانماه ادامه دارد.

جهانگیری بیان کرد: در یکسال گذشته در حوزه کتاب ۶۰۰۰ جلد کتاب را به مساجد و موسسات و نهادهای دولتی اهدا کرده ایم و کتابخانه هایی را تجهیز کرده ایم و در هفته بسیج قصد داریم از یک اثر که متعلق به یکی از آزادگان استان هرمزگان است رونمایی کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه نمایشگاه بزرگ کتاب یک رویداد بزرگ فرهنگی استانی و از مطالبات به حق مردم است گفت: رایزنی هایی با مرکز در این خصوص انجام شده است و اگر ۵۰ درصد اعتبارات استانی برای برگزاری نمایشگاه فراهم شود این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

پایان خبر/