رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان :

انجام سالیانه حدود ۲۹میلیون خدمت پرستاری در بیمارستان‌های هرمزگان

هرمزگان/ کلمه نیوز-جشن میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) و بزرگداشت روز پرستار باحضور دکتر غلامعلی جاودان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر رییسی از وزارت بهداشت، احمد مرادی؛ نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر احسان کامرانی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، معاونین درمان، دانشجویی و فرهنگی، آموزشی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از مدیران دانشگاه، روسای بیمارستان‌ها و پرستاران در سالن فارابی مجتمع آموزش، درمانی و پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پیغمبر (ص) می‌فرمایند هرکس یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند خداوند او را با حضرت ابراهیم محشور می‌کند.
دکتر غلامعلی جاودان، افزود: بدون شک همه‌ی روزها روز جامعه پرستاری است. چراکه شما همه روزها مشغول پرستاری از بیماران هستید اما به عنوان نمونه روز میلاد حضرت زینب را برای تقدیر از شما انتخاب کرده‌اند.
وی ادامه داد: آیین پرستاری یکی از جلوه‌های ارزشمند فرهنگ انسانی و یکی از مسائل مهم فکری عاطفی و اخلاقی میان انسان‌هاست.
این مقام مسئول اضافه کرد: پرستاران فرشتگان مهربانی هستند که می‌کوشند تا دیگران را از سرچشمه دانش خود با مهربانی بهره‌مند کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: دشواری‌های کار پرستاری بر کسی پوشیده نیست. همه‌ی ما باید این موضوع را لمس کنیم که بیدار ماندن و رسیدگی به دردهای بیماران کار بسیار سختی است که شما پرستاران عزیز با یاد خدا، روشنایی قلبتان و کمال آرامش، با نگاه مهربانانه، با تقوا، با زمان‌شناسی و اولویت بندی در انجام کارهای پرستاری، با خوش‌رفتاری با بیمار، با رعایت شان و آبروی بیمار، با اخلاق خوب و گشاده‌رویی و با خدمات بی‌منت خود به بیماران مهر و محبت و سلامت را هدیه می‌کنید.
وی گفت: این زحمات و خدمات شایسته تقدیر است. اگر هرروز هم از زحمات شما پرستاران و به هرروشی تقدیر کنیم کم است. پرستاران ما در تمامی نقاط استان، شبانه روز زحمت می‌کشند. از بیماران حادثه‌دیده، بدحال، بیماران بیهوش و سایر بیماران شما با ویژگی های خاص خود، پرستاری می‌کنند.
دکتر جاودان افزود: بنا بر بررسی‌های انجام شده سالیانه حدود ۲۹میلیون خدمت پرستاری در بیمارستان‌های استان صورت می‌گیرد. در صحنه‌های مختلف ازجمله انقلاب، دفاع مقدس، بحران‌های طبیعی و بیماری کرونا همکاران پرستار ما حضور ویژه داشته‌اند.
این مقام مسئول اظهار کرد: کشور ما درگیر جنگی ۸ساله بود که جانبازانی را برجای گذاشت و پرستارانی از آنان مراقبت می‌کنند که از آن‌ها هم تشکر می‌کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در فلسطین اشغالی، اسرائیل ظالمانه بر سر کودکان و مردم مظلوم فلسطین بمب می‌ریزد.
وی ضمن تبریک روز پرستار به پرستاران بیمارستان‌های فلسطین و همراهی و همدردی با آنان، افزود: همه جامعه بهداشت و درمان با مردم و کادر درمان فلسطین همراهی می‌کنند.
دکتر جاودان بیان کرد: در استان حدود ۵۰۰۰ پرستار داریم که ۳۰۰۰نفر از آن‌ها در بیمارستان‌های دانشگاهی فعالیت می‌کنند. برای هر یک از این ۳۰۰۰ پرستار مبلغ یک میلیون تومان به عنوان هدیه روز پرستار واریز خواهد شد.
وی در پایان از حمایت و توجه مقام عالی وزارت بهداشت، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه و از همه کادر پرستاری به صورت ویژه تشکر کرد.
هدیه صندوق رفاه دانشجویان به پرستاران

دکتر حمید رییسی، معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز ضمن تبریک مناسب‌های این روز گفت: می‌دانیم چه زحمات و سختی‌هایی دارید و عاشقانه با دل و جان در خدمت بیماران هستید.
وی با بیان اینکه ما در صندوق رفاه دانشجویان نیز هدیه‌ای برای پرستاران در نظر گرفته‌ایم، افزود: ما در مجتمع خزرآباد ساری که زیر نظر صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است، ۵ ویلا را در اختیار پرستاران بندرعباس، به تشخیص مسئولین دانشگاه، قرار می‌دهیم که بتوانند ۴روز و ۳شب از تمامی امکانات موجود در این مجتمع استفاده کنند.

اعلام آمادگی برای اختصاص زمین جهت ساخت مسکن پرستاران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری و روز پرستار، گفت: باید یادی کنیم از شهدای کادر درمان که فداکارانه مخصوصا در زمان کرونا مجاهدت کردند. در شرایط سخت کرونا پرستاران و جامعه پزشکی چقدر فداکاری و ایثار می‌کردند. دست تک‌تک شما را باید بوسید.
احسان کامرانی،  افزود: همچنین باید یادی کنیم از کادر درمان فلسطین که در بیمارستان‌های فلسطین و غزه فداکاری می‌کنند.
وی اضافه کرد: در بیمارستان شفا غزه، اسرائیل فشار آورد که کادر درمان بیمارستان را تخلیه کنند. اما آنان ایستادند. در همه‌ی جای دنیا، فرقی نمی‌کند، تمام کادر درمان برای کمک به مردم همین‌طور فداکاری می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: در غزه ۱۵ بیمارستان تاکنون از خدمت خارج شده است. و بیش از ۱۱هزار نفر به شهادت رسیده‌اند که نیمی از آنان کودکان هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: بیمارستان، مدرسه، مسجد و کلیسا پناهگاه است. اما این رژیم کودک‌کش و خونخوار  ادعا می‌کرد که تونل‌هایی در زیر بیمارستان شفا قرار دارد اما هیچ مدرکی برای آن نتوانست ارائه کند.
معاون استاندار هرمزگان گفت: اتفاقی که در اینجا افتاد این بود که دیگر بازسازی و ترمیم برای رژیم اتفاق نخواهد افتاد و رژیم صهیونیستی دیگر آن جایگاه قبل را نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه هولوکاست امروز در غزه و فلسطین اتفاق می‌افتد، افزود: در ۱۲۰ کشور دنیا راهپیمایی‌هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین صورت گرفت.
دکتر کامرانی اضافه کرد: امیدواریم که به‌زودی پیروزی غزه را جشن بگیریم.
وی در پایان گفت: در حوزه تامین مسکن پرستاران آمادگی داریم که هم برای پزشکان استان و هم پرستاران زمینی را اختصاص دهیم که مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

کسی که یک درد را دوا کند مثل آن است که ۹هزار سال بندگی خدا را کرده است
حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس تقوی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مراسم گفت: کلام نازنین پیشوای عالم، پیامبر رحمت این است که کسی که تلاش بکند برای اینکه گرهی را بگشاید، غمی را کم کند، دردی را دوا کند، لبخندی بر لبی بنشاند، امیدی در دلی ایجاد کند، مثل آن است که ۹هزار سال بندگی خدا کرده است. مثل آن‌که آن ۹هزار سال دائما روزهایش روزه است و شب‌هایش به بندگی درحال قیام گذشته است.
در پایان مراسم نیز از پرستاران نمونه استان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

پایان خبر/