جدیدترین قیمت انواع شیر محلی و پاستوریزه

گروه اقتصادی: امروز (دوشنبه ۲۹ آبان) قیمت انواع شیر محلی و پاستوریزه در بازار تهران، مشخص شد.به گزارش اقتصادآنلاین، قیمت شیر کم چرب در بازار روز برای تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن قیمت شیر کم چرب ۱ لیتری و پاستوریزه می‌ماس مبلغ ۱۹ هزار تومان است.قیمت یک لیتر شیر کاکائو […]

گروه اقتصادی: امروز (دوشنبه ۲۹ آبان) قیمت انواع شیر محلی و پاستوریزه در بازار تهران، مشخص شد.به گزارش اقتصادآنلاین، قیمت شیر کم چرب در بازار روز برای تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن قیمت شیر کم چرب ۱ لیتری و پاستوریزه می‌ماس مبلغ ۱۹ هزار تومان است.قیمت یک لیتر شیر کاکائو میهن مبلغ ۳۹ هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت یک کیلو شیر شتر مبلغ ۸۰ هزار تومان است.

 

صادرات لبنیات ۱۶ درصد افزایش یافت
در ۷ ماهه ۱۴۰۲ صادرات محصولات لبنی برحسب وزن با ۱۶.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۲۵ هزار و ۴۵۵ تن رسیده است.در بین این محصولات لبنی صادراتی، کره، بستنی، شیر و خامه غلیظ شده کاهش در حجم صادرات داشته اند سایر محصولات روندی افزایشی داشته اند.سه محصول شیر و خامه، دوغ و کفیر و شیرخشک صنعتی بیش از ۶۰ درصد سهم سبد صادراتی برحسب وزن را به خود اختصاص داده اند.

همچنین در ۷ ماهه ۱۴۰۲ صادرات محصولات لبنی از لحاظ ارزشی ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است و به بیش از ۴۳۶ میلیون دلار رسیده است.سه محصول شیرخشک صنعتی، شیر وخامه و پنیر بیش از ۷۰ درصد سهم سبد صادراتی برحسب ارزش را به خود اختصاص داده اند؛ بنابراین گزارش با توجه به قیمت پایین شیر خام در ایران صادرات لبنیات از ایران از به ویژه شیرخشک به شدت رواج دارد.

دلیل قیمت پایین شیر در ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها نرخ پایین نهاده‌های دامی در کشور و توزیع این محصولات به صورت یارنه‌ای میان دامداران است.ایران بزرگ‌ترین صادر کننده لبنیات در آسیا است و محصولات لبنی ایران به کشور‌های مختلف صادر می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی فائو تولید شیر و لبنیات در ایران در سال جاری به ۷ میلیون و ۸۲۰ هزار تن‌می رسد. این رقم در سال قبل ۷ میلیون و ۸۴۰ هزار تن بوده است.آیا تاکنون در مورد فواید نوشیدن شیر شتر شنیده‌اید؟ اگر اینطور نیست، بگذارید ما برایتان بگوییم که چرا باید این شیر را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.شما در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع شیر در بازار تهران را مشاهده کنید: