کاتانچ: بازی با ایران به ما امکان می‌دهد که سطح خود را بدانیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان می‌گوید کیفیت تیمش در بازی فردا با ایران مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت ازبکستانی استادیون، تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ باید در ورزشگاه پاختاکور به مصاف ازبکستان برود. ایران و ازبکستان در این مرحله با تیم‌های هنگ‌کنگ و ترکمنستان هم‌گروه هستند.

سرچکو کاتانچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان در نشست خبری پیش از دیدار با ایران گفت: تیم ملی ما برای بازی فردا آماده است. نه تنها مقابل ایران، بلکه مقابل همه تیم‌های حاضر در مرحله مقدماتی مشکلی نداریم. همه بازی‌ها بسیار مهم خواهند بود. بازی با ایران نه تنها برای ما مهم است بلکه یک چالش جدی خواهد بود. در بازی‌های اخیر به اندازه کافی گل زده‌ایم. بازی با ایران به ما این امکان را می‌دهد که سطح خود را بدانیم.

او افزود: بعد از بازی با ترکمنستان مشکل خاصی وجود ندارد. نکته اصلی این است که با وجود اینکه در زمین مصنوعی بازی کردیم بردیم. طبق تجربه من، چندین بار در چنین بازی‌هایی شکست خورده‌ایم اما بازی اخیر را بردیم. فردا در یک زمین عالی تلاش خواهیم کرد. بازی قبلی با ایران یک بازی دوستانه بود ولی فردا در بازی رسمی خود را محک می‌زنیم. بازی فردا بسیار جدی خواهد بود. بازیکنان تحت فشار زیادی هستند. می‌دانید آنها دو مهاجم خطرناک دارند (آزمون، طارمی). هرکس فردا در فرم بهتری باشد برنده خواهد شد. از همه بازیکنانم انتظار کارایی بالایی دارم. بازیکنان باید بدانند چگونه حمله کنند و چگونه دفاع کنند.

او در ادامه گفت:‌ سعی می‌کنیم بازی با ترکمنستان را به یاد نیاوریم. من ۲ سال است که با بازیکنان کار می‌کنم، فکر می‌کنم بازیکنانی که در آن بازی از روی نیمکت آمدند توانستند روند بازی را تغییر دهند. تیم ما ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان را دارد.

کاتانچ در بخش بعدی صحبت‌هایش افزود: شخصیت تیم را فردا خواهیم دید. من نمی‌خواهم با صحبت در مورد آنها فشار زیادی به تیم وارد کنم. روحیه برنده شدن بازیکنان به باشگاه آنها نیز بستگی دارد. برای من سخت‌ است که تیمم را مقابل یک تیم کوچک آماده کنم تا در مقابل یک تیم بزرگ. خود بازیکنان هم می‌دانند که فردا بازی بسیار مهمی در انتظارشان است. آنها به انگیزه اضافی نیاز ندارند.

جلال الدین ماشاریپوف، ملی‌پوش فوتبال ازبکستان نیز پیش از این دیدار گفت: نمی‌خواهم زیاد در مورد سطح این بازی صحبت کنم. فکر می‌کنم هواداران مشتاقانه منتظر این بازی هستند. بازی با ایران خیلی دشوار است ولی تمام تلاشمان را می‌کنیم که این مانع را به خوبی برداریم.

عمر اشمورودوف و جلال الدین ماشاریپوف که به دلیل سرماخوردگی و مصدومیت بازی با ترکمنستان را از دست داده بودند، در بازی با ایران به میدان خواهند رفت.

این سیزدهمین تقابل تاریخ این دو تیم است و هشتمین دیداری است که قرار است در ازبکستان میزبانی شود. در ۱۲ تقابل قبلی، یوزها توانسته‌اند ۱۰ بار پیروز از میدان خارج شوند و یک بار هم ازبکستان برنده میدان بوده است. تنها تساوی دو تیم مربوط به بازی دوستانه سال ۱۳۸۸ در ورزشگاه پاختاکور است.

انتهای پیام