بهترین تیم ایتالیایی از نگاه کریستین ویری

کریستین ویری از اینتر به عنوان بهترین تیم ایتالیا یاد کرد که شانس نخست قهرمانی در لیگ است.

به گزارش ایسنا  و به نقل از فوتبال ایتالیا، اینتر و یوونتوس یکشنبه هفته آینده در ورزشگاه آلیانز تورین در یک بازی حساس در سری آ به مصاف هم خواهند رفت. نراتزوری صدرنشین جدول است و دو امتیاز از یوونتوس مکس آلگری فاصله دارد.

کریستین  ویری در مصاحبه‌ای با گاتزتادلواسپورت گفت: اینتر فوتبال فوق‌العاده‌ای بازی می‌کند. امتیازاتی که اینتر مقابل ساسولو و بولونیا از دست داد، باعث شد تا فاصله با رقیبان کمتر شود. مطمئناً باشگاه‌های اروپایی مانند اینتر به سبک متفاوتی متکی هستند. شما همیشه برای پیروزی به تنوع تاکتیکی نیاز دارید. بخواهیم یا نخواهیم، آلگری مربی خوبی است و پیروزی و قهرمانی در لیگ را بلد است. یوونتوس بازیکنان بزرگ زیادی دارد و تیم قابلی است و می‌تواند برای قهرمانی تلاش کند. اینتر بهترین تیم در ایتالیا است. پاوار، کارلوس آگوستو، فراتسی، سانچز و آرناتوویچ همگی خریدهای خوبی برای اینتر هستند و باعث شدند تا تیم قوی‌تر شود. اینتر فصل قبل نمایش بسیار خوبی داشت. ما دو جام به دست آوردیم و به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم راه پیدا کردیم و این به لطف اینزاگی بود که انتقادهای زیادی از او شد. اینکه نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بشویم افتخار بزرگی است.

یوونتوس ۱۰ گل کمتر از اینتر به ثمر رسانده و هفت بار گل خورده و در مقابل اینتر شش گل دریافت کرده است. 

ویری در بخش دیگری از صحبت هایش نیز گفت:‌ من لوکاکو را دوست دارم. همانطور که در رم می‌بینیم او تفاوت ایجاد می کند اما اینتر تورام را به خدمت گرفت. من متوجه نشده بودم که او اینقدر قوی است. به کسانی که او را خریدند تبریک می‌گویم.  دی‌فرای در ۱۲ بازی سری آ ۶ بار نیمکت نشین بوده. اگر او در هر تیم دیگری بود از ابتدا در ترکیب قرار می‌گرفت ولی می‌بینیم که در اینتر به او بازی نمی‌رسد. این یعنی قدرت تیم. قبلاً گفته بودم هافبک‌های اینتر بهتر از منچسترسیتی هستند و در این فصل آنها فراتسی  و کریستین اصلانی (بازیکن آلبانیایی) را نیز خریدند. همه می‌توانند گل بزنند و بازی را برای حریف سخت کنند. استحکام اینتر از آنجا شروع می‌شود.  

از نظر من، اینتر، یوونتوس و میلان موظف به پیروزی و بازی خوب هستند. دوست دارم یوونتوس فوتبال بهتری بازی کند، دوست دارم ببینم هفت بازیکن یووه در دقیقه ۹۵ داخل محوطه جریمه حریف هستند و در تلاش برای گلزنی هستند. آنها قبلاً این کار را انجام داده‌اند و می‌توانند دوباره آن را انجام دهند.

برخلاف اینتر و یوونتوس، میلان از ۵ بازی اخیر در  لیگ فقط یک بازی را برد و در حال حاضر شش امتیاز کمتر از بیانکونری و ۸ امتیاز کمتر از اینتر دارد. ویری درباره شرایط میلان نیز گفت: آنها در حمله چیزی کم دارند. لیائو و ژیرو خوب هستند ولی نیاز به مهاجم جدید در میلان حس می‌شود. اینتر و یوونتوس چهار مهاجم دارند که می‌توانند گلزنی کنند، اما میلان نه.

تیم‌های بزرگ فوتبال عربستان با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری عمومی این کشور بازیکنان بزرگ فوتبال جهان را یکی پس از دیگری جذب می‌کنند. ستاره‌های سری A از جمله بروزوویچ و ساویچ راهی فوتبال عربستان شده‌اند و قرار است این انتقال‌های بزرگ ادامه داشته باشد. یکی از تیم‌هایی که بازیکنانش مدنظر عربستانی‌ها است تیم اینتر است ولی سران این تیم ایتالیایی تمایلی برای فروش ستارگانش را به عربستان ندارد.

انتهای پیام