راه اندازی اینترنت نسل پنجم در شهرستان بندرعباس

هرمزگان/ کلمه نیوز-سایت های مجهز به اینترنت نسل5 موبایل در شهرستان بندرعباس راه اندازی شد.

در راستای بهبودکیفیت اینترنت شبکه همراه اول، تکنولوژی ۵G سایت پارک پیامبر اعظم و چهارراه دانشگاه شهرستان بندرعباس راه اندازی شد. این تکنولوژی فرصت ها و نوآوری های جدیدی را برای پیشرفت فناوری ایجاد خواهدکرد.

انتظارمی رود فناوری هایی ماننداینترنت اشیا(IOT) که در حال رشد و توسعه چشم گیری می باشد با کمک تکنولوژی ۵G سرعت بیشتری بگیرد.

با اتصال به شبکه اینترنتی ۵G ، مشترک حتی اگربه کم سرعت ترین باندآن متصل باشد به خاطرسرعت بیشتر و ازدحام کمتراین شبکه ، راحت تر به اینترنت دسترسی پیدا می کند.

گفتنی است ، نسل پنجم تلفن همراه اول سرعت، ظرفیت، کیفیت و امنیت بالاتری نسبت به نسل های قبلی دارد.

ارتقاء سایت موبایل همراه اول به اینترنت پرسرعت ۴/۵G

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان از ارتقاء تکنولوژی ۴/۵G همراه اول به منظور ارائه خدمات با کیفیت تر در نقاط مختلف استان خبرداد.

حسن هاشمی افزود : با تلاش جهادگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه هرمزگان پس از طی مراحل طراحی، اینترنت پرسرعت همراه با قابلیت تکنولوژی ۴٫۵G در مرکز مخابرات شهیدرجایی خونسرخ، مرکزشهیدبهشتی بندرعباس، مرکز مخابرات رودان، ۱۴۶ هکتاری بندرعباس، فروزان ۱۴ بندرعباس و رویدر بندخمیر وارد مدار خدمات دهی شد.

گفتنی است با نصب تجهیزاتTD-LTE در این مراکز ، پهنای باند و سرعت اینترنت مشترکان همراه اول افزایش یافت.

راه اندازی دو سایت جدید همراه اول در مناطق روستایی استان هرمزگان

دو روستای دیگر دراستان هرمزگان به اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شدند.

با هدف توسعه آنتن دهی و پوشش تلفن همراه و با همت و پیگیری کارشناسان حوزه ارتباطات سیار مخابرات منطقه ، دو سایت جدید دیگر همراه اول در روستاهای برتمب قلعه قاضی و بیدوئیه کجین حاجی آباد نصب و به بهره برداری رسید.

گفتنی است با نصب و راه اندازی سایت های فوق ، علاوه بر توسعه پوشش تلفن همراه جاده ای ،پوشش اینترنت همراه نیز توسعه یافته است .

پایان خبر/