حزب همت برای ۲۹۰ کرسی نمایندگی مجلس، کاندیدا معرفی می‌کند

به گزارش ایسنا، احمد نبوی در نشستی خبری با بیان اینکه ۵۰ درصد مردمی که در سال ۵۸ در انتخابات شرکت کردند در سال ۱۴۰۰ مشارکت نکردند و باید این موضوع را آسیب‌شناسی کرد، اظهار کرد: مهمترین دلیل، احزاب ناکارآمد در ایران هستند که بزرگترین آسیب را به دموکراسی در ایران زدند. همچنین رسانه‌ها هم […]

به گزارش ایسنا، احمد نبوی در نشستی خبری با بیان اینکه ۵۰ درصد مردمی که در سال ۵۸ در انتخابات شرکت کردند در سال ۱۴۰۰ مشارکت نکردند و باید این موضوع را آسیب‌شناسی کرد، اظهار کرد: مهمترین دلیل، احزاب ناکارآمد در ایران هستند که بزرگترین آسیب را به دموکراسی در ایران زدند. همچنین رسانه‌ها هم در حالت خمودگی قرار دارند و در یک مسیر انحرافی قرار گرفته‌اند که به ریزش بیش از ۵۰ درصدی آرای مردم منجر شده است.

وی افزود: برای اینکه از این وضعیت خارج شویم باید از این منظر هم به امر به معروف و نهی از منکر نگاه کنیم که اگر انجام این فعل را برای رسانه‌ها و احزاب هم مناسب‌سازی می‌کردیم منجر به تخلفات چند میلیارد دلاری در پرونده چای نمی‌شد.

نبوی با بیان اینکه فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور در اختیار دو جناح است، تاکید کرد: باید اجازه دهیم احزاب از یوغ دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا خارج شوند. در خانه احزاب هم گفته می‌شود در کنار این دو جریان، مستقلین قرار دارند اما آنچه به این عنوان شناخته می‌شوند هم به تناسب شرایط و اوضاع سیاسی یا خود را با جناح اصولگرا همراه می‌کند یا در کنار جناح اصلاح‌طلب قرار می‌گیرد تا به جایگاهی و پست و مسئولیتی دست یابد.

دبیرکل حزب همت افزود: تحزب این نیست که احزاب صرفاً در آستانه انتخابات فعال شوند و لیست بدهند. احزاب چنان تهی شده‌اند که قابلیت پیگیری تخلفات و اختلاس‌ها را ندارد تا بتوانند در زمان خودش این موضوع را به اطلاع مقامات برسانند و از بروزشان جلوگیری کنند.

نبوی با اشاره به فعالیت‌های تشکل سیاسی متبوع خود برای انتخابات ۱۴۰۴، اظهار کرد: برای انتخابات ۱۴۰۴ تلاش می‌کنیم تا به یک راه‌حل برسیم. ما «گروه ایران ۱۴۰۴» را شکل دادیم تا بتوانیم با کمک مردم بهترین انتخاب‌ها را برای رئیس‌جمهوری و وزارتخانه‌ها به جامعه معرفی کنیم.

وی یادآور شد: برای انتخابات مجلس هم برای اولین‌بار ۲۹۰ داوطلب برای کرسی‌های نمایندگی معرفی می‌کنیم که فقط به حزب همت مرتبط هستند و منشوری هم برای فعالیت‌هایشان مشخص کردیم که اگر تخلف یا اقدامی خلاف آن منشور انجام دهند با آنان برخورد کنیم. حرف اصلی ما این است که اصولگرا و اصلاح‌طلب را کنار بگذاریم و بدانیم که این دو جریان برای مردم کاری انجام نمی‌دهند.

در ادامه این نشست امیرحسین مجید عضو حزب همت نیز در سخنانی با اشاره به نقش رسانه‌ها در معرفی احزاب و جریان های سیاسی به جامعه گفت: قصد داریم برای رسانه و احزاب الگوی جدید ترسیم کنیم، قرار است یکبار برای همیشه مردم با هوش اجتماعی خود انتخاب و تصمیم‌گیری کنند تا به سمت اصلاح وضع موجود و نیز اصلاح اشتباهات و سازوکارهای نادرست حرکت کنیم و این کار محقق نمی‌شود مگر با آگاهی‌بخشی عمومی و مطالبه‌گری اجتماعی.

وی یادآور شد: حزب همت در پنج سال گذشته روی موضوع تحزب کار و تلاش کرده است با تشکیل شوراهای استانی و عضویت معتمدان هر شهر و استان، یک مجموعه از دلسوزان و نخبگان دغدغه‌مند را کنار هم جمع کند. امروز این حزب با بیش از ۲۴ هزار عضو خود را برای انتخابات پیش‌روی مجلس و انتخابات ۱۴۰۴ آماده می‌کند.

انتهای پیام