اهدای جایزه نوبل صلح ۲۰۲۳ به فرزندان نرگس محمدی

علی و کیانا رحمانی، فرزندان نرگس محمدی امروز یکشنبه ۱۰ دسامبر (۲۹ آذر) در مراسمی ویژه در شهر اسلو، پایتخت نروژ به نیابت مادرشان جایزه صلح نوبل سال ۲۰۲۳ را دریافت کردند. نرگس محمدی با ۵۱ سال سن، هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان اوین تهران به اتهاماتی از جمله […]

علی و کیانا رحمانی، فرزندان نرگس محمدی امروز یکشنبه ۱۰ دسامبر (۲۹ آذر) در مراسمی ویژه در شهر اسلو، پایتخت نروژ به نیابت مادرشان جایزه صلح نوبل سال ۲۰۲۳ را دریافت کردند. نرگس محمدی با ۵۱ سال سن، هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان اوین تهران به اتهاماتی از جمله «تبلیغ علیه نظام» است.
مراسم اهدای جایزه نوبل صلح ۲۰۲۳ امروز یکشنبه ۱۹ آذر در اسلو پایتخت نروژ بدون حضور برنده این جایزه برگزار شد. در این مراسم، فرزندان نرگس محمدی، فعال مدنی ایرانی زندانی، جایزه صلح نوبل را به نمایندگی از او دریافت کردند.

در حالی که پیشتر نام نرگس محمدی، فعال حقوق بشر ایرانی به عنوان برنده این جایزه اعلام شده، او به دلیل محبوس بودن در زندان اوین، قادر به شرکت در مراسم نیست. علی و کیانا رحمانی، فرزندان دوقلوی ۱۷ ساله نرگس محمدی که به همراه پدرشان (تقی رحمانی از فعالان سیاسی) در تبعید در پاریس زندگی می‌کنند، این جایزه معتبر جهانی را در تالار شهر اسلو دریافت کردند و پس از آن خطابه‌ای را به نیابت از مادرشان در این محل ایراد کردند.