مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خبر داد:

نتایج نهایی آزمون استخدامی پالایشگاه بندرعباس فردا اعلام می‌شود

هرمزگان/ کلمه نیوز-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: کف نمره قبولی در آزمون استخدامی پالایشگاه نفت بندرعباس ۵۰ از ۱۰۰ بود که با تدبیر استاندار هرمزگان به ۳۰ از ۱۰۰ کاهش یافت.

مجتبی معین وزیری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان درباره آخرین وضعیت قبولی‌های آزمون استخدامی پالایشگاه بندرعباس اظهار کرد: ۴هزار و ۵۰۸ نفر در آزمون کتبی استخدام در پالایشگاه نفت بندرعباس که در دانشگاه هرمزگان برگزار شد، شرکت کردند که ۱۴۹۸ نفر به مصاحبه شفاهی دعوت شدند.

وی با بیان این که شرط موجود در دفترچه آزمون استخدامی کسب ۵۰ نمره از ۱۰۰ نمره بوده است، خاطرنشان کرد: فقط ۳۳ نفر در آزمون کتبی موفق به کسب این نمره می‌شوند و پالایشگاه بندرعباس تصمیم می‌گیرد برای کمک به شرکت کنندگان سطح نمره را به ۴۰ کاهش دهد که به این ترتیب شمار قبولی ها به ۱۴۲ نفر می‌رسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طبق دستور استاندار هرمزگان، مقررشد کارگروهی از اداره کار، پالایشگاه بندرعباس و استانداری هرمزگان تمام ۱۴۹۸ پرونده را مجددا بررسی کنند که تک تک پرونده‌ها طی یک هفته اخیر مجددا بررسی که مطابق بررسی‌ها میان نمرات اعلامی دانشگاه هرمزگان با پالایشگاه مغایرتی دیده نشد. همچنین از نظر ایثارگری نیز تمامی پرونده‌ها بررسی و بر اساس دستورالعمل جذب نیرو در پالایشگاه، تمام امتیازات ایثارگری به داوطلبان واجد شرایط اضافه شد.

معین وزیری در ادامه تصریح کرد: پرونده افراد دارای کد ملی غیر هرمزگانی در تمامی رشته‌ها به جز رشته شیمی که امکان شرکت افراد غیربومی وجود داشت نیز برای احراز بومی بودن در آن کارگروه بررسی و شرایط بومی، بررسی و افرادی که بومی بودنشان محرز نشد برای استعلام به فرمانداری‌ها ارجاع و استعلام صورت گرفت که طی این بررسی‌ها تعدادی حذف گردیده و با نفرات جدید جایگزین گردیدند.

وی عنوان کرد: در کارگروه تشکیل شده همچنین مقرر شد تا جهت کمک به متقاضیان، کف نمره از ۵۰ به ۳۰ یعنی ۶ از ۲۰ تقلیل پیدا کند که بدین ترتیب تعداد پذیرفته‌شدگان به بیش از ۴۳۰ نفر افزایش یافت.

معین وزیری در ادامه گفت: استانداری، اداره کل کار و پالایشگاه بندرعباس مصمم به تحقق کامل تمامی تعهدات تفاهم نامه هستند و فرآیند جذب در دوره‌های بعدی نیز به طور شفاف ادامه خواهد داشت و مذاکرات با پالایشگاه جهت جدول زمانبندی جذب نفرات باقی‌مانده تا سقف نیاز با دوره‌های آموزشی و آزمون جدید جهت بکارگیری در مراحل بعدی در جریان است.

وی تاکید کرد: با تدبیر استاندار هرمزگان بسیاری از شرکت‌ها و صنایعی که بدون آزمون و سفارشی اقدام به جذب نیرو می‌کردند، ساماندهی و فرآیند جذب نیرو در آنها به صورت شفاف از طریق آزمون و سامانه جست‌وجوی شغل سپرده شد به طوری که در این دولت حدود ۲هزار نفر نیرو فقط در صنایع نفتی از مسیر آزمون جذب شدند و این روند ادامه خواهد داشت و تاکنون برگزاری دو آزمون دیگر برای جذب در صنایع نفتی در ماه‌های آینده قطعی شده است.

بنابر اعلام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، آزمون استخدامی پالایشگاه بندرعباس جز در یک رشته شیمی که بدلیل کمبود شرکت‌کننده بومی دچار کمبود بود، در سایر رشته‌ها به صورت صد درصد بومی صورت گرفته است و برای همین رشته شیمی هم ضریب برای داوطلبان بومی لحاظ گردید.در مجموع بیش از ۴۳۰ نفر پذیرفته شدند که اسامی آنان تا ساعت ۹ صبح فردا ۵شنبه ۱۷ خرداد در سایت پالایشگاه بندرعباس به آدرس https://www.baorco.ir/azmoon/login اعلام عمومی می‌شود.

پایان خبر/