رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

تلاش برای بازگرداندن واحدهای تعطیل و راکد فعال به چرخه تولید گوشت قرمز

مرکزی-کلمه نیوز-رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در تولید گوشت قرمز تلاش می‌شود که واحدهای تعطیل و راکد فعال به چرخه تولید کامل بازگردانده شوند.

علی صفری افزود: سه میلیون و ۲۰۰ قطعه جوجه‌ریزی در اردیبهشت‌ماه امسال در استان انجام شد که نسبت به سال گذشته با یک میلیون ۸۰۰ قطعه رشد قابل توجهی داشته است.

وی اظهار کرد: تولید آبزیان استان در سال جاری هشت هزار تن هدف‌گذاری شد اما ظرفیت‌ها و حمایت‌های ایجاد شده امکان تولید ۱۰ هزار تن را هم فراهم کرده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در رابطه با توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان مرکزی بیان کرد: این ضریب به با جهشی باورنکردنی در دولت سیزدهم به ۲۱.۲ رسیده است.

وی گفت: در راستای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی استان نیز برنامه‌ها با جدیت پیگیری شد که با پیگیری‌های انجام شده آبیاری تحت فشار در استان به ۴۴ درصد رسید.

صفری افزود: روزانه بیش از ۴۰۰ هزار تن شیر در استان مرکزی تولید می‌شود که ۱۸۹ هزار تن در استان مصرف و مازاد این محصول صادر می‌شود.

وی یادآور شد: تجلیل از ۶۰ کشاورز نمونه، برگزاری نمایشگاه گل محلات و افتتاح ۶۷ طرح کشاورزی از مهمترین برنامه‌های تدارک شده در هفته جهاد کشاورزی استان مرکزی است.