مراسم افتتاحیه برنامه های تابستانه «مسجد، کانون نشاط» در کانون های مساجد استان فارس برگزار شد

فارس_ همزمان با فرارسیدن فصل اوقات فراغت، کارگاه آموزشی و مراسم افتتاحیه برنامه های تابستانه کانون های مساجد استان فارس در قالب طرح «مسجد، کانون نشاط» با حضور مدیران و رابطان کانون های مساجد شیراز برگزار شد.

کلمه نیوز_ حجت الاسلام «حسین امیدی» در این مراسم که در قالب کارگاه آموزشی با حضور مدیران و رابطان کانون های مساجد شیراز و به میزبانی سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شده بود، با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست تجربه نگاری و غنی سازی برنامه های اوقات فراغت تابستان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان است، گفت: در این نشست ها می توان با استفاده از تجربه های خوب کانون های فرهنگی هنری موفق، ضمن هم اندیشی در خصوص راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان به مسجد، چگونگی حمایت از برنامه های کانون ها را نیز مورد بررسی قرار داد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس از پیگیری بیش از یکصد خدمت برای ارائه به کانون ها در فصل اوقات فراغت تابستان سالجاری خبر داد و افزود: این خدمات در زمینه استفاده از استخر، سینما، اردوگاه ها، فروشگاه ها، بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی، موزه تاریخ طبیعی و زمین چمن فوتبال است که مراحل انعقاد تفاهم نامه در حال پیگیری است.

وی بر ثبت گزارش برنامه های اوقات فراغت در سامانه «بچه های مسجد» و همچنین بیمه اعضای کانون در برنامه ها و به ویژه اردوها از طریق این سامانه به صورت رایگان تاکید کرد.

حجت الاسلام امیدی همچنین خاطرنشان کرد: کانون ها برای حمایت از طرح های خود به شناسه ملی نیاز دارند که برای آگاهی از مراحل اخذ آن با مراجعه به حوزه ساماندهی ستاد استان قابل پیگیری است.

براساس این گزارش، در این کارگاه آموزشی برخی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد شیراز به بیان نقطه نظرات، دیدگاه ها و مسائل پیش روی در اجرای برنامه های تابستان مسجد پرداختند.