میرسلیم: در مناظره اقتصادی باید مسائل مهم‌تری مطرح می‌شد

سیدمصطفی میرسلیم در گفت و گو با ایسنا در ارزیابی از اولین مناظره اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: کلیات مسائلی که مطرح شد خوب بود، اما باید مسائل مهم دیگری هم مطرح می شد. ما در کشور منابع خود را هدر می دهیم، اگر از منابع خود خوب استفاده کنیم دیگر نیازی به […]

سیدمصطفی میرسلیم در گفت و گو با ایسنا در ارزیابی از اولین مناظره اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: کلیات مسائلی که مطرح شد خوب بود، اما باید مسائل مهم دیگری هم مطرح می شد. ما در کشور منابع خود را هدر می دهیم، اگر از منابع خود خوب استفاده کنیم دیگر نیازی به دست دراز کردن برای سرمایه خارجی نداریم. نه اینکه از سرمایه خارجی استفاه نکنیم ولی تلف کردن منابع در ایران در دنیا بی نظیر است. در دوره احمدی نژاد معلوم نشد ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی ما چه شد؟ با این رقم می توان رشد کشور را ساخت.

وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: الان هم همین شرایط وجود دارد و مقدار زیادی از منابع خود را هدر می دهیم. از سویی با مجموعه ای از نشست ها مواجهیم که درآمد کشور از راه انحرافی در اختیار یک عده قرار می گیرد و آنها سوءاستفاده می کنند و اینگونه فساد در کشور گسترش می یابد.

میرسلیم خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخابات به این مسائل اشاره نکردند و امیدوارم در سایر مناظره ها به این مسائل اشاره کنند. ما در منابع و مصارف مشکل داریم و این مشکلات باید حل شود. دستیابی به رشد ۸ درصدی که در برنامه هفتم توسعه آمده است، یک امر خیالی نیست بلکه قابلیت تحقق دارد ولی با زیاده‌روی  و با ریخت و پاش پول نمی توان به این هدف رسید. نامزدها به الزامات رشد هشت درصدی و چگونگی مشارکت مردم برای دستیابی به این رشد اشاره نکردند.

انتهای پیام