امروز ما مکلفیم راه شهدای عزیز اردیبهشت را ادامه دهیم

علیرضا زاکانی در سالن اقدمی تبریز در جمع مردم این شهر اظهار کرد: در حادثه اردیبهشت، ایران عزادار شد؛ اما آذربایجان، دچار عزایی بیشتر شد. هم ریاست جمهور و هم وزیر محترم خارجه ما به شهادت رسیدند هم سید بزرگوار حضرت آیت الله ال هاشم و استاندار عزیز شهید رحمتی؛  خوشا به حال آنان که به […]

علیرضا زاکانی در سالن اقدمی تبریز در جمع مردم این شهر اظهار کرد: در حادثه اردیبهشت، ایران عزادار شد؛ اما آذربایجان، دچار عزایی بیشتر شد. هم ریاست جمهور و هم وزیر محترم خارجه ما به شهادت رسیدند هم سید بزرگوار حضرت آیت الله ال هاشم و استاندار عزیز شهید رحمتی؛  خوشا به حال آنان که به لقا الهی رسیدند و خوشا به حال اسلام و ایران و ملت قهرمان ایران که این بزرگان را در دامن خود پروریدند و تسلیت بر همه ما که انسان‌های بزرگ عزیز و خادم و مردمی را به ظاهر از دست دادیم، آنان هستند و هم چشم انتظار پیگیری راهشان و هم خود، میدان دار حرکت در مسیر تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی.

وی افزود: ملت ایران حماسه آفرید و استمرار این حماسه در پای صندوق های رای با استمرار راه شهید بزرگوارمان، آیت الله رئیسی ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد:  ملت ما در همه صحنه‌ها تا امروز برای جهانیان، یک الگو بوده است و ملت قهرمان آذربایجان، مهد قهرمانان، مهد غیورمردان برای ما ملت بوده است و امروز مفتخرم در دیار باکری‌ها، شفیع‌زاده‌ها و همه شهدایی که از آذربایجان به سمت لقا الهی شتافتند، حاضر شوم و عهد و پیمانم را با شما مردم، تازه کنم.

زاکانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به ما وعده آزادی داد، وعده استقلال داد، وعده تحقق جمهوری اسلامی برای عیان نمودن عدالت داد، معنویت داد، پیشرفت داد و رفاه داد؛ اما همیشه در این مسیر بیش از ۴۵ سال 
بودند کسانی که رهزن این قافله الهی شدند، بودند کسانی که علاقه نداشتند که ملت در میدان باشند و ملت در میدان به دنبال اهداف عالی انقلاب اسلامی باشند. لذا چه سال‌هایی را که ما ندیدیم.

وی ادامه داد:  کسانی آمدند، مسئولیت گرفتند و به تعبیر رهبر عزیزتر از جانمان، برای ما عبرت شدند. لذا امروز ما آمده‌ایم که نگذاریم به دهه عبرت برگردیم، ما آمده‌ایم که راه شهید بزرگوار، شهید رییسی را ادامه دهیم و یادگار این شهید سعید این بود که او خود را فدایی اسلام می‌دانست. خود را سرباز نظام اسلامی قلمداد می‌کرد. او خود را تابع محض ولی و امام جامعه، امام خامنه‌ای می‌دانست. او خود را خادم مردم می‌دانست و با افتخار منت می‌کشید که خادم باشد و برای دوستان انقلاب، یاور و حامی بود و خواب را از چشمان دشمنان انقلاب ربوده بود.

وی ادامه داد: او به لقا الهی رسید، اما راه او هست. ما مکلفیم به میدان بیاییم و با همه ظرفیت‌هایمان ابتدا پای صندوق‌های رای، حماسه‌ای مکرر خلق و استمرار مشایعت را آغاز کنیم. امروز ما مکلفیم تا راه شهید رئیسی و شهدای عزیز اردیبهشت را ادامه دهیم و برای ادامه راه شهید رییسی با همه وجود در میدان باشیم با اژدهای هفت سر فساد، مقابله کنیم.

وی اظهارکرد: ما امروز باید در میدان بتوانیم بار دیگر دشمن را ناامید کنیم. عده‌ای آمده‌اند تا ما را دچار ارتجاع و برگشت به گذشته کنند. یادمان نمی‌رود از درون اتاق‌ها بنا داشتند، کشور را اداره کنند؛ اما کشور را به خاک سیاه نشاندند، اما رییسی قهرمان وقتی اداره امور را به دست گرفت، توجه خودش را به خدمت به مردم و آبادانی و پیشرفت، معطوف کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری تاکید کرد:  ما امروز در میانه راهیم هم در بعد کلان انقلاب اسلامی باید به سمت شکل‌دهی الگویی برای تکثیر و شکلگیری تمدن نوین اسلامی گام برداریم‌. دولت شهید رییسی مقدماتی را فراهم کرد؛ اما هنوز گره بر زندگی مردم است و هنوز سفره‌های مردم تنگ شده و تحت فشارند. هنوز امکانات کشور برای تحول بزرگ در همه ابعاد مادی و معنوی کشور، مهیا نشده است. 

وی افزود: آن خداحافظی باید با یک شروع مجدد آغاز شود. همه استان‌ها همه اقوام و مذاهب و ادیان آنچه که در قانون اساسی ادیان به آن تکیه شده است، صاحب حقند.

وی اضافه کرد: اما آذربایجان این خطه گوهربار ایران که فقط برای  بدخواهان ایران، یک آذربایجان، بس است.
آذربایجان برای کسانی که چشم طمع به خاک ایران اسلامی دارند، یا رهزنانی که به دنبال رهزنی از انقلاب اسلامی و بدخواه مردم ایران هستند، کافی است. مردمی که در تاریخ گذشته تا امروز، پیشتاز بوده‌اند هم در اساس انقلاب اسلامی و مقدمات آن و هم در دفاع مقدس و امتحاناتی که در مسیر انقلاب بوده است.

زاکانی اظهار کرد: آذربایجان و مردم غیور، زبان شیرین و پرمحتوایش برای گلستان ایران، گل معطری است که ویژگی‌های انحصاری خودش را دارد.لذا در دولت خدمت توجه به همه اقدام خاصه آذربایجان برای ما یک اولویت است. همه آنچه که تحت عنوان عدالت از او یاد می‌شود در چارچوب ایجاد فرصت‌های برابر برای همه اقدام در سراسر کشور است.

وی تاکید کرد:  تا کنون این عدالت به این معنای ایجاد فرصت‌های برابر ایجاد نشده است. در ادامه عدالت یعنی ایجاد زمینه برای بروز پتانسیل‌های هر فرد و هر جغرافیا و هر قومی ما خود را با گذشته ظلم و ستمشاهی مقایسه نمی‌کنیم، ما مبراییم. هنوز در ابتدای راه عدالتیم و توجه به ظرفیت‌های خطه آذربایجان و ایجاد امکان ظهور و بروز آن و تسریع در تحقق این ظرفیت‌ها وظیفه دولت خدمت است.

زاکانی ادامه داد: در کنار ایجاد فرصت‌های برابر و زمینه ظهور و بروز ظرفیت‌ها و قابلیت‌های هر نقطه‌ای از جغرافیای ایران، برخی از نقاط در ایران یک جا ماندگی دارند و عقب افتادگی به معنی عدم رسیدگی دارند و خطه آذربایجان از آن جمله است.

وی اضافه کرد: لذا دغدغه مردم آذربایجان را امروز ما از نزدیک شنیدیم و دوستان دغدغه‌های به حقی داشتند و در کنار حفظ جهت‌گیری دولت شهید رییسی و حرکت در تحقق اهداف او باید ظرفیت‌های استانی هم ظهور و بروز پیدا کند.

این کاندیدا ادامه داد: یکی از نکاتی که امروز مغفول باقی مانده ایجاد زمینه مدیریت محلی است. قانون اساسی ما از ما یک چارچوب و پیکره موزون خواسته و بخش‌هایی از قانون اساسی اجرا نشده است از جمله ایجاد ظرفیت‌های محلی.

وی تاکید کرد: ایجاد زمینه کمک مدیریت محلی به دولت ملی و کمک دولت ملی به مدیریت محلی همه ظرفیت‌های مورد نظر در حوزه آبادانی را در مناطق فراهم خواهد کرد و این حاصل تجربه سه ساله ما در تهران با دولت شهید رییسی است. ما دولت را پشتوانه خود می‌دیدیم و دولت ما را به عنوان یار و کمک کار خود می دید؛ لذا توانستیم گام‌های بلندی را برداریم.

زاکانی گفت: اینجا این تجربه قابل تعمیم به کل کشور است و امید دارم بتوانیم در دولت خدمت هم حق انقلاب را و مسیر تحقق اهدافمان را پیگیری و دنبال کنیم و هم در تبعیت از امام جامعه، مقام معظم رهبری بتوانیم الگویی از تبعیت و پیوستگی داشته باشیم؛ آنگونه که شهید رییسی داشت و در خدمت به مردم تراز جدیدی از خدمت به مردم برای گره گشایی از مشکلات آنان ایجاد کرده بود.

انتهای پیام