رئیس گروه مشاورین و دستیاران استاندار فارس:

سومین جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز فرصت، بهانه و بستر مناسب برای باز شناسایی ظرفیت‌های استان فارس است

فارس_ رئیس گروه مشاورین و دستیاران استاندار فارس بر لزوم معرفی تمامی توانمندی‌های این استان در زوایایی مختلف در سومین جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی تأکید کرد و گفت: بااینکه بسیاری از جاذبه‌ها و پتانسیل‌های تاریخی و گردشگری استان فارس معرفی‌شده اما هنوز کارهای نکرده بسیاری در این حوزه وجود دارد و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری این استان همچنان ناشناخته و مهجور بقای مانده است.

کلمه نیوز_ محمدباقر کشفی در پنجمین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی سومین جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز با اشاره به شعار جشنواره افزود: با توجه به اینکه شعار جشنواره “ایران ما ، میراث ما” است ضروری است که این شعار بیشتر موردتوجه قرار گیرد و به‌صورت ویژه و خاصی در فضای مجازی و رسانه‌های ملی و بین المللی مطرح گردد.

رئیس گروه مشاورین و دستیاران استاندار فارس گفت: دو دوره برگزاری این جشنواره در سنوات گذشته به‌صورت ملی برگزار شد و پیشنهاد بین‌المللی برگزار شدن آن از سوی استانداری فارس مطرح شد.

کشفی بابیان اینکه علت بین‌المللی برگزار شدن این جشنواره این بود که فارس پیشران ایران است و تنها استانی است که معرف و پیشتاز دروازه تمدنی ایران محسوب می‌شود تأکید کرد: درواقع این جشنواره فرصت، بهانه و بستر مناسب و خوبی برای باز شناسایی ظرفیت‌های استان فارس است.

او در ادامه سخنانش ایجاد کارگروها و کمیته‌های تخصصی و ویژه برای این جشنواره را ضروری دانست و گفت: هرچه سریع‌تر کارگروه‌های زیرساختی، کمیته‌های تخصصی چون اطلاع‌رسانی با چارت و سیاست‌گذاری‌های مشخصی باید هرچه سریع‌تر ایجاد شود و شروع به فعالیت کند.

رئیس گروه مشاورین و دستیاران استاندار فارس بابیان اینکه اطلاع‌رسانی در خصوص چگونگی برگزاری جشنواره سوم که به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود سرعت بیشتری گیرد گفت: با توجه به اینکه دبیرخانه این جشنواره در شیراز شکل‌گرفته است ضروری است کارگروه‌ها و کمیته‌های داخلی میراث فرهنگی نیز شکل بگیرد.

کشفی در خصوص تخصیص اعتبارات و بودجه سازی برای برگزاری این جشنواره نیز گفت: در مرحله اول باید کار تعریف شود تا پیش‌بینی بر آوردهای نیز صورت گیرد و طبق برنامه‌ریزی بخشی از تأمین اعتبارات از وزارت میراث فرهنگی و بخشی هم از سوی استانداری فارس و مابقی هم از جذب اسپانسر خواهد بود.

کشفی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه بعد از تشکیل کمیته‌ها تقویم کاری و روزشمار جشنواره نیز مشخص گردد افزود: با برگزاری این جشنواره نه‌تنها ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تاریخی و فرهنگی استان در ابعاد ملی و بین‌المللی معرفی و مطرح می‌شود بلکه بی‌تردید شاهد افزایش حضور گردشگران به این استان خواهیم بود.

بنابراین گزاش امروز در جلسه‌ای با حضور تنی چند از فعالین بخش‌های دولتی و خصوصی حوزه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس برگزار شد. در این جلسه هریک از شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون هر چه‌بهتر برگزار شدن سومین جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز پرداختند.