دستان امن پیکفورد خوشبختی انگلیس برای یورو

انگلیس می‌تواند در این دوره جام ملت‌های اروپا روی درخشش جردن پیکفورد حساب باز کند.

به گزارش ایسنا، انگلیس دو بازی تا تاریخ‌سازی فاصله دارد و اولین آن امشب برابر هلند است. دروازه‌بان اورتون که در آکادمی ساندرلند آموزش دیده، در تمام بازی‌های این رقابت‌ها درون دروازه انگلیس بوده و در دیدار قبل برابر سوئیس با مهار پنالتی مانوئل آکانجی توانست تیمش را به این مرحله برساند. 

به گزارش آس، پیکفورد اولین بازی‌اش را با تیم ملی انگلیس در سال ۲۰۱۷ انجام داد و از آن زمان تاکنون در ۲ دوره جام جهانی و ۲ دوره جام ملت‌های اروپا بازی کرده است.

اگر روی ضربات پنالتی تمرکز کنیم، جردن پیکفورد ۳۷ بار چه در تیم ملی و چه در تیمش با ضربات پنالتی مواجه شده و  توانسته است در مجموع ۷ ضربه پنالتی را مهار کند. او در فینال دوره قبل ۲ ضربه پنالتی را مهار کرد. او در آن بازی که در ومبلی برگزار شد پنالتی بلوتی و جورجینیو را مهار کرد ولی در نهایت ایتالیا به قهرمانی در آن رقابت‌ها رسید. 

پیکفورد دروازه‌بان باتجربه‌ای است و می‌تواند کلید موفقیت تیمش در این دوره جام ملت‌های اروپا باشد. در شرایطی که ضربات پنالتی همیشه پاشنه‌آشیل تیم ملی انگلیس بوده است، این دوره با حضور پیکفورد به نظر می‌رسد شرایط مثل قبل نباشد.

انگلیس به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در یورو کارش را شروع کرد و با اینکه به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کرده ولی بازی‌های خوبی را ارائه نکرده است و ستارگانی چون کین و فیل فودن نتوانسته‌اند انتظارها را برآورده کنند.

انگلیس تنها تیم حاضر در نیمه نهایی یورو است که سابقه قهرمانی در این رقابت‌ها را ندارد.

انتهای پیام