مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فیروزآباد

فارس_ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: بهر‌مندی از مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فیروزآباد در رشد اقتصادی و اشتغال پایدار ضرورت دارد.

کلمه نیوز _ مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فیروزآباد، با حضور حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس، حبیب اله جمشیدی فرماندار فیروزآباد، روح ا… ملک پور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان، سلیمان عبدالهی رئیس منابع انسانی و امور اداری سازمان و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار شد.

در این مراسم طی حکمی از سوی رئیس سازمان صمت استان فارس، سعید جوکار به عنوان سرپرست اداره صمت فیروزآباد منصوب و معرفی شد و از زحمات غلامعباس منصوری رئیس سابق اداره صمت فیروزآباد تقدیر بعمل آمد.

ضرورت هدایت سرمایه‌های خرد و کلان در جهت کمک به فرصت های سرمایه‌گذاری منطقه‌ای

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک فیروزآباد و نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی و بندر عسلویه و تاکید بر تدوین استراتژی اقتصادی در این شهرستان‌ گفت: فیروزآباد در سال‌های اخیر گام بزرگ صنعتی را برداشته است لذا توجه به ظرفیت های جدید و جذب سرمایه گذار( سرمایه گذاری‌های خرد و کلان) ، با هدف پیشبرد فعالیت های مولد بالاخص در حوزه تولید تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی همچنین صنایع پایین دستی و بهره مندی از مزیت ها ، ظرفیت‌ها و پتانسیل های منطقه ای در رشد اقتصادی و اشتغال پایدار ضرورت دارد.

حمیدرضا ایزدی بر تقویت تعامل با بخش خصوصی در سایر شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد تا توانمندی و ظرفیت های اقتصادی شهرستانها، ضمن احصاء در جهت تغییر مثبت شاخص‌ها و بهبود معیشت و نیز فضای کسب و کار به کار گرفته شود.
رئیس سازمان صمت فارس با اشاره به ثبت جهانی فرش قشقایی و تنوع در دستبافته های قالی بافی در فیروزآباد گفت: دستاوردهای فرش دستباف شامل، افزایش درآمد، رونق اقتصادی، کمک به اقتصاد خانوار، توسعه گردشگری و … می باشد.
وی باحضور در اداره صمت شهرستان فیروزآباد در جمع همکاران ادره صمت همچنین حضور رئیس اتاق اصناف و روسای اتحادیه ها ضمن معرفی جوکار رئیس جدید اداره ضمن تاکید برتعامل و هم افزایی با سایر دستگا‌ه‌های اجرایی و بخش خصوصی گفت: برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی بهره‌مندی از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ضرورت دارد.
جمشیدی فرماندار فیروزآباد در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره صمت شهرستان در محل فرمانداری با اشاره به ذخایر منابع طبیعی در فیروزآباد گفت: جهت بهربرداری بهینه از منابع طبیعی و ظرفیت‌های صنعتی ، معدنی و تجاری جهت رشد و ترقی و پیشرفت اقتصادی در این منطقه همکاری حوزه صمت استان و شهرستان اثر گذار است.
فیروزآباد در ۹۳ کیلومتری جنوب‌غربی شیراز قرار دارد.