استان هرمزگان در پوشش واکسن اتباع صدرنشین شد

هرمزگان/ کلمه نیوز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: استان هرمزگان با بیش از 90 درصد پیشرفت در پوشش واکسیناسیون اتباع دربین دانشگاههای مجری کمپین واکسیناسیون درسطح کشور درصدر قرار گرفت.

دکتر عبدالجبار ذاکری افزود:  کمپین واکسیناسیون سرخک ،سرخجه ،فلج اطفال با هدف ایجاد محافظت در برابر بیماری از دهم دی ماه همزمان با سایر کشور اجرا و تا آخردی ماه ادامه داشت که در این کمپین بیش از ۹۰ درصد کودکان  اتباع زیر ۱۵سال واکسن فلج اطفال ،سرخک و سرخجه دریافت نمودند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون تعداد ۳۰ هزار ۷۹۳ نفر کودک اتباع غیرایرانی واکسن فلج اطفال و ۲۹ هزار و ۲۴۶ کودک اتباع واکسن سرخک و سرخجه و چهار هزار و ۶۷۶ نفر اتباع بالای ۵سال واکسن کووید در استان هرمزگان دریافت کردند گفت: تعداد کل تیم های عملیاتی این طرح ۹۶۳ تیم است که متشکل از دو هزار و ۴۰۹ نفر درقالب نیروهای عملیاتی ،نظارتی و پشتیبانی این کمپین را در سراسر استان اجرا نمودند.

رییس مرکز بهداشت استان بیان کرد: در صورتیکه اتباع موفق به دریافت واکسن در این بازه زمانی نشدند می توانند به پایگاه ، مراکز بهداشتی ، درمانی و خانه بهداشت  محل سکونت  خود مراجعه و واکسن کودک خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/