در استان مرکزی صورت گرفت؛

آیین تجلیل از قهرمانان ومدال آوران ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا استان مرکزی

مرکزی-کلمه نیوز-آیین تجلیل از قهرمانان ومدال آوران ورزشی بیماران خاص و پيوند اعضا و مددکاران بهزیستی استان مرکزی برگزار شد.

در این آیین پوریا اسدی رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا استان مرکزی گفت:قهرمانان نشاط آورند و قادرند بهترین الگو برای نسل جوان باشند.

وی افزود:قهرمانان و ورزشکاران در این هیات افرادی هستند که علی رغم کسب عناوین برتر در میادین کشوری و بین المللی، الگوی موفقیت بین اقشار مختلف جامعه که دچار عارضه های جسمانی هستند،می باشند.

اسدی خاطر نشان کرد:حضور ورزشکاران و قهرمان رشته های مختلف هیات بیماران خاص باعث ایجاد انرژی مضاعف، انگیزه بیشتر و امید به زندگی در سطح جامعه است.

وی یادآور شد:امر مهم ورزش در بین اقشار بیماران خاص که جمعیت گسترده ای را در بر می‌گیرد، حلقه گمشده ای است که نیازمند حمایت و توجه ویژه مسوولین جهت تشویق و فراهم سازی بستر ورزشی برای جذب و آموزشهای جامعه هدف است و در نهایت این موضوع بر افزایش سطح سلامت اجتماعی جامعه بسیار موثر می باشد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این آیین ضمن قدردانی از همکاری شهرداری اراک، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک و برگزار کنندگان این مراسم گفت:سازمان بهزیستی راهبردهای مختلفی دارد که یکی از این عناوین توانمند سازی مددجویان است و توانمندسازی از منظر روان شناسان به مفهوم یکپارچه سازی می باشد.

حسین آبادی افزود: شاهد هستیم قهرمانان ورزشی استان در هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا در عرصه ها و رشته های مختلف عناوین قهرمانی را به ارمغان آورده و پرچم ایران اسلامی را به اهتزاز در آورده اند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی یادآور شد:اگر نبود همکاری تنگاتنگ بخشهای دولتی و غیردولتی هرگز شاهد این اتفاقات خوب نبودیم.

حسین آبادی از همکاری مراکز مثبت زندگی، انجمن های معلولین، کانون های مختلف و اتحادیه های نابینایان و ناشنوایان و… قدردانی کرد و گفت: سازمان بهزیستی با فعالیت های گسترده ای که دارد به تنهایی نمی تواند در کسب این موفقیت های بزرگ توفیقی داشته باشد و همکاری بخش‌های مختلف مردم نهاد می تواند حامی خوبی برای سازمان بهزیستی باشد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: قدمت انجمن مددکاران اجتماعی کشوربه سال‌های قبل از انقلاب برمی گردد که در سال‌های بعد از انقلاب نیز فعالیت گسترده خود را افزایش و ادامه داد.

الله دادی با اشاره به اینکه انجمن مددکاران اجتماعی استان مرکزی به عنوان سومین استان در سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد، ابراز کرد: امروزه مددکاری اجتماعی به صورت علمی در تمامی برنامه ها، مناسبت ها و موضوعات اجتماعی ورود پیدا کرده و در تدوین برنامه های چهارم، پنجم، ششم و برنامه هفتم توسعه که پیش رو می باشد صاحب نظر است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد:همه ساله از سوی این انجمن شعارهایی متناسب با شرایط اجتماعی جامعه انتخاب می شود که امسال نیز شعار «مددکاری اجتماعی و تنوع اجتماعی» انتخاب شده است.

الله دادی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تمامی برنامه هایی که در کشور اجرا می شود باید پیوست اجتماعی داشته باشد، گفت:برداشت ما از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، فرصت های برابر، برای تمامی مردم، اقوام، نژاد ها و فارغ از هرگونه رنگ، زبان، قومیت، سالم بودن و یا دارای معلولیت می باشد.

وی اولین اصل در اصول مددکاری اجتماعی را پذیرش همه افراد دارای هر شرایطی که باشند دانست و افزود:امیدواریم به همت تمام مددکاران در استان گام های مثبت و موثری در راستای پذیرش افراد برداریم.

الله دادی افزود:سالهاست که فرهنگسرای شهر در اختیار اداره کل بهزیستی و انجمن ورزشهای بیماران خاص برای برگزاری تجلیل از قهرمانان ورزشی بیماران خاص قرار می‌گیرد ولی متاسفانه این سالن برای حضور معلولین و بیماران خاص مناسب سازی نشده است که امیدواریم مسولین توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.