توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی برگزار شد؛

برگزاری اولین رویداد ملی فناورانه درمسیر کشاورزی دانش بنیان

مرکزی-کلمه نیوز-مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان مرکزی اولین رویداد ملی فناورانه درمسیر کشاورزی دانش بنیان را برگزار کرد.

رئیس مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان مرکزی در اختتامیه این مراسم اظهار داشت: این رویداد در راستای برگزاری رویداد ملی فناورانه پارک علم و فن آوری کشاورزی و منابع طبیعی کشور با عنوان “در مسیر کشاورزی دانش بنیان” در اردیبهشت ماه سال آینده ، در استان مرکزی برگزار شد.

غلامرضا گودرزی افزود: حوزه کشاورزی یکی ازحوزه هایی است که به دلایل مختلف ازجمله استفاده نکردن از دانش وفناوری روز دربخش های زراعت، باغداری، دامداری وغیره، بهره وری پایینی دارد. هدف ازبرگزاری این رویداد، استفاده از ایده های نوآورانه ومبتکرانه درجهت رفع مشکلات وچالش هایی است که بخش کشاورزی با آن مواجه است.

وی اظهار کرد: بخش کشاورزی سهم بزرگی دراقتصاد کشور دارد اما سهم دانش بنیان بسیار کم وحدود ۶ درصد ازشرکت های دانش بنیان دربخش کشاورزی فعال هستند که چاره ای جز استفاده ازفناوری های نوین برای رفع چالش های بخش کشاورزی نیست.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی ادامه داد: یکی از رسالت های مرکز تحقیقات انتقال دانش به عنوان مهمترین نهاده دربخش کشاورزی است این مرکز در کنار فعالیتهای پژوهشی وآموزشی، از ایده ها وفناوری های جدید وایجاد کسب وکارهای نوین دربخش کشاورزی درجهت بهره وری درنهاده های کشاورزی حمایت می کند که خوشبختانه مورد استقبال دانشگاه ها وصنایع استان مرکزی قرارگرفته است.

وی گفت: کارگاه های آموزشی این رویداد طی دو روز و با حضور بیش از ۶۵ داوطلب برگزار گردید و شرکت کنندگان با مبانی و مهارت های کارآفرینی آشنا شدند. تا زمان برگزاری ایده شو ۲۳ تیم برای ارائه ایده ها و حل چالش های مطرح شده کاندید شدند که پس از داوری اولیه ۱۰ تیم به مرحله دوم داوری راه یافتند و در پایان ۳ ایده به عنوان ایده های برتر انتخاب شدند.

گودرزی بیان کرد: این سه ایده به صورت مستقیم درمرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی مستقر می شوند ضمن اینکه تمام آن ۲۳ ایده را نیز مورد حمایت قرار می دهیم و برای شرکت در مراسم رویداد ملی پارک علم وفناوری کشاورزی و منابع طبیعی کشور که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ درتهران برگزار می گردد، معرفی می شوند.

در پایان مراسم اختتامیه، از نفرات برتر رویداد تقدیر بعمل آمد.