لیست بهترین فیلم طنز ایرانی جدید ۱۴۰۱

این موضوع نشان می‌دهد تماشاچیان تا چه حد به فیلم کمدی ایرانی علافه مند هستند. در اغلب موارد شاهد هستیم فیلم‌هایی که در جشنواره به انتخاب مردم و تماشاچیان به عنوان بهترین فیلم کمدی و خنده دار ایرانی انتخاب می‌شود، فیلم‌هایی با مضامین مختلف آمیخته با طنز کلامی و موقعیت هستند. به نقل از رسانه تفریحی […]

این موضوع نشان می‌دهد تماشاچیان تا چه حد به فیلم کمدی ایرانی علافه مند هستند. در اغلب موارد شاهد هستیم فیلم‌هایی که در جشنواره به انتخاب مردم و تماشاچیان به عنوان بهترین فیلم کمدی و خنده دار ایرانی انتخاب می‌شود، فیلم‌هایی با مضامین مختلف آمیخته با طنز کلامی و موقعیت هستند.
به نقل از رسانه تفریحی سنتر در این سری از نقد و بررسی‌ها سعی کردیم بهترین و محبوب ترین فیلم‌های کمدی ایرانی را معرفی کنیم. شاید فیلمی در بین عموم مخاطبان محبوب باشد و حتی در گیشه فروش خوبی هم داشته باشد، اما لزوما به این معنا نیست که خوب است. به این معنا است که صرفا خنده دار است! تلاش ما نیز بر این بوده است که محبوب ترین فیلم‌های خنده دار ایرانی از نگاه تماشاگران را لیست کنیم. اگر فیلم کمدی می‌شناسید که شایستگی حضور در این لیست را دارد نام آن را با ما به اشتراک بگذارید تا در آپدیت‌های بعدی به لیست فیلم سینمایی طنز ایرانی جدید ۱۴۰۱ اضافه شود.

فیلم طنز ایرانی جدید ۱۴۰۱
فیلم کمدی و خنده دار ایرانی و ساخت آن، بدون شک یکی از مشکل ترین نوع از تولیدات آثار هنری است. ورود به این عرصه نیازمند آن است که فیلمساز از هنر و بینش جدید بهره برده باشد. هرچه بینش یک فیلم کمدی بیشتر باشد، ماندگارتر است و هرچه فقط سعی شود با لودگی و البته کمی ابتذال کلامی صرفا در گیشه پولی به دست آورد، قطعا چند دقیقه پس از دیدن فیلم طنز ایرانی فراموش خواهد شد. بدون تعارف در سینمای ایران گروه دوم غالب تر است. کمتر شاهد هستیم فیلمی طنز و کمدی ساخته شود که سازنده واقعا برای طنز و نه پول و گیشه و شهرت، فیلم بسازد. اما با این حال، هم فیلم‌های طنز گروه اول و هم فیلم‌های کمدی گروه دوم جزو فیلم‌هایی هستند که هر ساله ساخته می‌شوند و به اندازه کافی هم طرفداران و البته مخالفان خود را دارند. سینماداران نیز با توجه به سلیقه مردم فیلم سینمایی خنده دار ایرانی را برای اکران در سینماها آماده می‌کنند.  در ادامه با تعدادی از پرمخاطب ترین فیلم‌های کمدی ایرانی از نگاه کاربران رسانه‌های filimo  ،tafrihicenter  , namava آشنا خواهیم شد.

بهترین فیلم سینمایی طنز ایرانی جدید ۱۴۰۱ از نگاه کاربران تفریحی سنتر

۱- فیلم سگ بند
نویسنده: حمید اکبری خامنه
کارگردان: مهران احمدی
بازیگران: امیر جعفری، مهران احمدی، بهرام افشاری، مرحوم سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی، بهاره کیان افشار و…
تاریخ اکران: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
میزان فروش: ۴۲ میلیارد و ۱۴۸ میلیارد تومان
از فیلم‌های کمدی ۱۴۰۱ ایرانی که ارزش دیدن دارند باید به فیلم سینمایی سگ بند اشاره کنیم. سگ بند با فروش عالی خود از پرفروش ترین فیلم‌های این سال محسوب می‌شود. این فیلم دومین اثر مهران احمدی است که برای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده شده بود.
 داستان این اثر از فیلم‌های کمدی ایرانی ۱۴۰۱ ، درباره یک کشتی گیر سابق است که به همراه دوست و شاگرد خود برای پول‌دار شدن به ارمنستان می‌روند. اتفاقات از جایی شروع می‌شوند که این سه نفر به ارمنستان می‌روند. نام این فیلم ایرانی از یکی از فنون کشتی پهلوانی برگرفته شده است.

۲فیلم انفرادی
نویسنده:  حمزه صالحی
کارگردان: مسعود اطیابی
بازیگران: مهدی‌هاشمی، رضا عطاران ، احمد مهرانفر، برزو ارجمند، شقایق دهقان و…
تاریخ اکران:  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
میزان فروش: ۷۷ میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان
فیلم سینمایی ایرانی کمدی ۱۴۰۱ انفرادی تا‌کنون عنوان پرفروش ترین فیلم در سینمای ایران را دریافت کرده است. این فیلم در تابستان ۱۳۹۸ تولید شد اما اکران آن تا اوایل ۱۴۰۱ طول کشید. داستان این اثر از لیست بهترین فیلم‌های سینمایی طنز ایرانی جدید درباره سه مرد بی‌خانمان به نام‌های امیر، بهرام و جواد است که پول‌های خود را در موسسه مالی و اعتباری گذاشته اند. ظاهرا اسدالله کرامت، رئیس شرکت ورشکست شده و بدهکاران به همین علت به جلوی این موسسه رفته و شروع به اعتراض می‌کنند.

۳بخارست
نویسنده: حمزه صالحی
کارگردان: مسعود اطیابی
بازیگران: حسین یاری، پژمان جمشیدی، امیرحسین آرمان،‌هادی کاظمی، غلامرضا نیکخواه و…
تاریخ اکران: ۲۴ آبان ۱۴۰۱
میزان فروش: ۳۷ میلیارد ۲۷۰ میلیون تومان
فیلم بخارست از جمله بهترین فیلم‌های کمدی ایرانی ۱۴۰۱ به کارگردانی مسعود اطیابی است. فیلم‌هایی مانند دینامیت و انفرادی با شکستن رکورد گیشه، ثابت کردند که اطیابی در ساخت فیلم‌های طنز مخاطب‌پسند مهارت دارد. حمزه صالحی نویسندگی این اثر را برعهده داشت و این اثر نیز توانست در گیشه موفق عمل کند. داستان این اثر از بهترین فیلم‌های خنده دار ۱۴۰۱ درباره دو برادر به نام جلیل و جلال است که یکی در تاکسی اینترنتی و دیگری در یک استخر کار می‌کند. روزی جلیل که با ساختن ویدیوهای مخفی در اینستاگرام کسب درآمد می‌کند، با گرفتن یک ویدیو مخفی به دردسر بزرگی می‌افتد.