حمل‌ونقل برای دانش‌آموزان بندرعباس تا پایان مهرماه رایگان است

هرمزگان/ کلمه نیوز-رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: به مناسبت بازگشایی مدارس و با هدف تسهیل در عبور و مرور و کاهش ترافیک شهر، دانش‌آموزان می‌توانند تا پایان مهرماه از حمل‌ونقل عمومی رایگان اتوبوس های درون شهری و ١۵ دستگاه ون استفاده کنند.

یعقوب دبیری‌نژاد در این باره، اظهار کرد: به مناسبت بازگشایی مدارس و با هدف تسهیل در عبور مرور و کاهش ترافیک شهری، دانش‌آموزان می‌توانند تا پایان مهرماه از حمل‌ونقل عمومی رایگان اتوبوس های درون شهری و ۱۵ دستگاه ون استفاده کنند.

وی افزود: هزینه‌های اجرای این طرح توسط شهرداری بندرعباس تأمین می‌شود و در صورت تأثیر مثبت آن بر کاهش بار ترافیک در ساعات شروع و تعطیلی مدارس، این طرح را تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهیم داد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه طبق قانون محدوده خدماتی شهرداری بندرعباس فقط تا مبادی ورودی شهر است، بخش مهمی از ظرفیت اتوبوس‌های شهرداری به تردد دانشجویان دانشگاه هرمزگان اختصاص داده شده است که مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان و دانش آموزان سطح شهر ایجاد کرده است.

دبیری‌نژاد ادامه داد: از مسئولان دانشگاه هرمزگان درخواست داریم در این خصوص چاره‌اندیشی کنند تا بتوانیم پاسخگوی گلایه‌های بحق مردم باشیم.

وی تاکید کرد: با وجود همه کاستی‌ها، تردد اتوبوس‌های درون شهری به نحوی برنامه‌ریزی شده است تا دانش‌آموزان بتوانند برای رفت و آمد از این امکانات استفاده کنند.

پایان خبر /