مدیرکل پست استان فارس به عنوان اولین سفیر ورزش همگانی در استان برگزیده شد

فارس_ مدیرکل پست استان فارس بعنوان اولین مدیر در بین مدیران دستگاه های دولتی استان فارس، به عنوان سفیر ورزش همگانی در اداره کل پست استان برگزیده شد.

کلمه نیوز_ طی جلسه ای که صبح سه شنبه ۴ مهرماه سالجاری با حضور مهدی آزادی مدیرکل پست استان فارس، علیرضا غلامیان سرپرست ورزش های همگانی، داریوش آورند دبیر هیئت ورزشهای همگانی، لیلا دولت آبادی نایب رئیس ورزش های همگانی استان و جواد کریمی مسئول ورزش اداره کل پست استان فارس در محل پست مرکزی شیراز برگزار شد، مدیرکل پست استان فارس از سوی سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس به عنوان سفیر ورزش همگانی در اداره کل پست استان برگزیده شد.
مدیرکل پست استان فارس در ابتدای جلسه ضمن اشاره به اهمیت ورزش برای عموم مردم علی الخصوص جوانان، راه اندازی باشگاه ورزشی و سالن بدنسازی پست استان و توسعه فعالیت گروه های کوهنوردی بین کارکنان پست در سال گذشته را گامی موثر در راستای ترویج و تشویق کارکنان این اداره کل به ورزش عنوان کرد.
آزادی با بیان اینکه “ترویج ورزش در بین کارکنان یک اداره موجب ایجاد نشاط و صمیمیت بین همکاران و در نتیجه افزایش بهره وری می شود”، خواستار برگزاری کارگاه های آموزش ورزش در محل کار برای کارمندان و نامه رسانان این اداره کل شد.
در ادامه جلسه سرپرست ورزش های همگانی استان فارس ضمن ارائه گزارش عملکرد هیئت ورزش همگانی استان، به الزام کارمندان پشت میز نشین به ورزش در محل کار تاکید کرد.
غلامیان با بیان اینکه فشار روحی و جسمی ناشی از ساعات سنگین کاری، تاثیر به سزایی در تسریع روند فرسودگی کارکنان خواهد داشت، در خصوص برگزاری “طرح کارکنان پویا” در اداره کل پست استان فارس بعنوان اولین دستگاه در سطح استان اعلام آمادگی کرد.
به گفته وی، نحوه برگزاری طرح فوق به این صورت می باشد که با حضور کارمندان در سالن همایش اداره، مشکلات جسمی آنها توسط کارشناسان هیئت ورزش های همگانی استان مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای مناسب در قالب حرکت های ورزشی قابل اجرا در محل کار به آنها آموزش داده می شود.
غلامیان ضمن اشاره به شیوع عارضه های مختلف در ناحیه های گردن و کمر اکثر کارمندان که به واسطه نشستن های طولانی مدت بر روی صندلی ایجاد می شود، استفاده از حرکات ورزشی اصولی در محل کار را عاملی موثر در راستای جلوگیری از این شکلات عنوان کرد.
در انتهای جلسه سرپرست ورزش های همگانی استان فارس با در نظر گرفتن سوابق ورزشی مدیرکل پست استان فارس در رشته کوهنوردی و صعود به قله های مختلف درون مرزی و برون مرزی و فعالیت در رشته پاراگلایدر، با اهدای لوح تقدیر، عنوان سفیر ورزش همگانی در اداره کل پست استان را به ایشان اختصاص داد.