هند قیمت برنج را کاهش می‌دهد

گروه اقتصادی: هند قیمت کف صادرات برنج باسماتی را کاهش می‌دهد.به گزارش ایسنا، هند قیمت کف صادرات برنج باسماتی را پس از نگرانی کارخانه‌ها و بازرگانان از افت شدید فروش در خارج از کشوردر روزهای آینده کاهش خواهد داد.   منابعی که نخواستند نامشان فاش شود، اظهار کردند که هند قیمت کف باسماتی را از […]

گروه اقتصادی: هند قیمت کف صادرات برنج باسماتی را کاهش می‌دهد.به گزارش ایسنا، هند قیمت کف صادرات برنج باسماتی را پس از نگرانی کارخانه‌ها و بازرگانان از افت شدید فروش در خارج از کشوردر روزهای آینده کاهش خواهد داد.
 

منابعی که نخواستند نامشان فاش شود، اظهار کردند که هند قیمت کف باسماتی را از ۱۲۰۰ دلار در تن به ۸۵۰ دلار در تن کاهش می‌دهد تا به آسیابان‌ها و بازرگانان کمک کند برنج درجه یک را تحویل بگیرند. ماه گذشته، هند کف قیمت یا حداقل قیمت صادراتی را برای محموله‌های برنج باسماتی ۱۲۰۰ دلار آمریکا در هر تن تعیین کرد.

در ماه جولای، پس از ممنوعیت صادرات برنج در سال گذشته، هند با اعمال ممنوعیت بر صادرات برنج سفید غیر باسماتی پرمصرف، خریداران را شگفت زده کرد.این اقدام همچنین به هند کمک خواهد کرد تا جایگاه برتر خود را در بازار جهانی برنج باسماتی حفظ کند.

طبق گزارش رویترز، هند و پاکستان به طور انحصاری برنج باسماتی ممتاز و معطر تولید می‌کنند. هند حدود چهار میلیون تن برنج باسماتی را به کشورهایی مانند ایران، عراق، یمن، عربستان سعودی، امارات متحده‌عربی و ایالات‌متحده ارسال می‌کند.