شناسایی پنج واحد متخلف نانوایی در بیضا 

فارس_ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از شناسایی پنج واحد متخلف نانوایی در این شهرستان خبر داد و گفت: دو واحد از این خبازی های متخلف که به اخطارهای بازرسان توجه نکرده بودند، تعطیل و پلمب شد.

کلمه نیوز_ صدیقه مویدی با اشاره به اینکه این دو خبازی پیش از این تذکرات لازم را دریافت کرده بودند توضیح داد: واحدهای موصوف به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و تکرار تخلف، همچنین برخی مسائل صنفی پلمب شدند.

وی بیان کرد: در بازرسی های هفته جاری سه واحد نانوایی اقدام به کم ‌فروشی و تعطیلی خارج از برنامه کاری داشتند که پرونده تخلف برای واحدهای مذکور ثبت و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا؛ ۴۵ واحد خبازی این شهرستان مجهز به کارتخوان نانینو می باشد.

مویدی تصریح کرد: برخورد با نانوایی‌های متخلف در راستای افزایش کیفیت تولید نان و همچنین مطالبه مردم در برخورد با متخلفان، به صورت مستمر در بیضا اجرایی می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: بازرسین مدیریت جهاد کشاورزی، صمت، فرمانداری، مرکز بهداشت و اصناف در تمامی ساعات کار نانوایی ها نحوه توزیع آرد تخصیصی، وزن چانه، کم فروشی، فروش آرد سهمیه ای، تعطیلی خارج از برنامه‌کاری، تأمین نان مورد نیاز شهرستان و دیگر موارد مربوطه را پایش و در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قوانین بدون هیچ گونه اغماضی اعمال قانون خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برای همکاری بیشتر با بازرسان قرارگاه امنیت غذایی تخلفات را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.