مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی:

افزایش ۶ درصدی تردد ناوگان اتوبوسی از آغاز طرح نوروزی در استان مرکزی

مرکزی-کلمه نیوز-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از افزایش ۶ درصدی تردد ناوگان اتوبوسی در محورهای استانه از آغاز طرح نوروزی تاکنون خبر داد.

مهرداد جهانی اظهار کرد: بر اساس تحلیل گزارش‌های تردد در جاده‌های استان از ابتدای ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز هشتم فروردین ماه سال جاری ۱۰ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۹۸۶ تردد در ۷۰ محور شریانی استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه تردد ناوگان اتوبوسی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶ درصدی داشته است، افزود: طی این بازه زمانی ۴۳ هزار و ۹۹ تردد ناوگان اتوبوسی نیز توسط سامانه‌های هوشمند جاده‌ای به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از کاهش ۱۶ درصدی تردد ناوگان سنگین نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: طی این مدت تردد ناوگان سنگین در محورهای مواصلاتی استان به یک میلیون و ۳۲۱ هزار مورد رسیده است.

جهانی افزود: تعداد خودروهای ورودی به استان بیش از دو میلیون و ۱۷۰ دستگاه و تعداد خودروهای خروجی از استان نیز دو میلیون و ۳۶۲ هزار و ۵۷۵ دستگاه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی میانگین سرعت خودروها در محورهای استان را ۸۶ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: این در حالی است که سرعت متوسط در کشور در این بازه زمانی ۷۸ کیلومتر بر ساعت بوده است.