حافظ همچنان در سکوی نخست بازدید های نوروزی

فارس_ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آمار بازدید های نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و 228 هزار و 446 نفر رسید.

کلمه نیوز_ محمد ثابت اقلیدی امروز یازدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ افزود: آمارهای ارائه‌شده این بازدیدها از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا دیروز دهم فروردین‌ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با ۳۷۱ هزار و ۴۱۳ نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۲۸۲ هزار و ۵۴۴ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۲۰۲ هزار و ۹۳۶ نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

او با اشاره به اینکه روز گذشته بازدید مسافران نوروزی از مجموعه جهانی تحت جمشید با ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است گفت: در روز گذشته بیش از ۲۴ هزار و ۱۳۳ نفر از مجموعه فرهنگی حافظ و ۲۶ هزار و ۸۸۸ نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و ۱۳ هزار و ۸۶۴ نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

ثابت اقلیدی تأکید کرد: آمار ارائه‌شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل؛ مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.