رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

انجام بیش از ۱۳ هزار ماموریت امدادی از ابتدای فعالیت طرح سلامت نوروزی اورژانس تا ۱۲ فروردین

فارس_ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی اورژانس فارس از بیست و پنجم اسفند سال 1402، گفت: از ابتدای آغاز این طرح تا پایان روز دوازدهم فروردین، 13 هزار و 451 ماموریت امدادی با حضور امدادگران اورژانس فارس، انجام شده است.

کلمه نیوز_ دکتر «محمدجواد مرادیان» با اعلام این خبر گفت: از مجموع ماموریت های انجام شده، ۱۱ هزار و ۲۹۷ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی شهری و جاده ای و ۱۱ هزار و ۲۹۷ مورد نیز مربوط به ماموریت های غیرترافیکی شهری و جاده ای بوده است.

رئیس اورژانس فارس ادامه داد: همچنین در بازه زمانی یاد شده، بالگردهای اورژانس فارس، ۱۰ پرواز داشته که پنج مورد برای خدمت رسانی در ماموریت های ترافیکی و پنج مورد نیز مربوط به ماموریت های غیرترافیکی بوده است.

او آمار مصدومان حوادث ترافیکی در این ایام را نیز دو هزار و ۶۰۶ مورد اعلام کرد که هزار و ۹۶۰ مورد خدمات بستری دریافت کرده و ۶۴۶ مورد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

به گفته دکتر مرادیان، از بیست و پنجم اسفند ۱۴۰۲ تا دوازدهم فروردین، مجموعه اورژانس فارس پاسخگوی ۵۶هزار و ۶۰۹ تماس مردمی بوده اند.

او در ادامه این گزارش از خدمت رسانی به ۱۰۹ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در بازه زمانی یاد شده خبر داد و گفت: کمپ های نوروزی اورژانس فارس نیز در این ایام، به ۳۸۹ مورد مراجعه مردمی، پاسخگو بودند.