دستیار اینزاگی: قهرمانی در دست ماست

دستیاز سیمونه اینزاگی بعد از تثبیت اختلاف ۱۴ امتیازی با تیم دوم جدول عنوان کرد قهرمانی در این فصل سری آ در دستان اینتر است.

به گزارش ایسنا، در آخرین بازی از هفته سی‌ام سری آ اینتر موفق شد در جوزپه مه‌آتزا امپولی را شکست دهد و صدرنشینی‌اش را تثبیت کند. فدریکو دی‌مارکو و آلکسیس سانچس برای نراتزوری گلزنی کردند.  اینتر با این پیروزی ۷۹ امتیازی شد و با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به میلان در رده دومی، صدرنشین باقی ماند.  

ماسیمیلیانو فاریس در شب غیبت اینزاگی در نشست خبری بازی را تحلیل کرد و گفت: برابر امپولی در نیمه دوم بهتر عمل کردیم و بازیکنان تعویضی به ما کمک کردند تا نتیجه لازم را کسب کنیم. از عملکرد تک تک بازیکنان خوشحال هستم و فکر می‌کنم بعضی از بازیکنان نیز خسته بودند. لائوتارو سفر طولانی را پشت سر گذاشت و معلوم بود کمی خسته است. او همیشه و در هر شرایط می‌خواهد به تیم کمک کند. لائوتارو کاپیتان است و کل تیم به دنبال گلزنی او است. درست است که لائوتارو چند بازی گل نزده است ولی  کاری که او، تورام و سانچس در طول این فصل انجام دادند باورنکردنی است. ما باید به خوبی به کار خود ادامه دهیم. قهرمانی در اسکودتو در دست ماست. امتیازات زیادی به دست آورده‌ایم و برتری زیادی نسبت به تیم دوم داریم اما این کافی نیست و باید در ادامه نیز قدرت‌مان را حفظ کنیم. برد امشب مهم بود.

رکورد بزرگ اینتر در این فصل

شاگردان سیمونه اینزاگی در ۳۰ بازی اول خود در لیگ ۲۵ پیروزی کسب کردند که این رکورد، تکرار بهترین رکورد تیم در تاریخ است. نراتزوری اولین بار در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ زمانی که روبرتو مانچینی این تیم را هدایت می کرد، به رکورد ۲۵ برد در ۳۰ بازی نخست رسیده بود.
اینتر همچنین با پیروزی در این دیدار حضورش در لیگ قهرمانان اروپا برای فصل بعد را نیز قطعی کرد.

اینتر که از کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان حذف شده است تمام تمرکزش اکنون روی سری آ است تا بتواند بعد از قهرمانی در سوپرجام، دومین قهرمانی‌اش را در این فصل جشن بگیرد. نراتزوری در دیدار بعدی ۲۰ فروردین به مصاف اودینزه خواهد رفت و سپس با کالیاری روبرو خواهد شد.

انتهای پیام